Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Zacięcie wybieraka skrzyni biegow

<< < (2/3) > >>

Genera³ Lee:
Ok, odkreciłem moduł i co dalej? Gdzie jest ten czujnik położenia wybieraka? W module czy gdzieś w tunelu? Ta część zaznaczona na czerwono to obstawiam, że jest elektromagnes, który blokuje wybierak? ;)

truten23:
To, co zaznaczyłeś to tylko solenoid blokady.
Ten kręciołek trzymany w ręce to tylko Diodki z cyferkami.
Czujnik położenia lewarka, to ta taka czarna skrzyneczka na prawo od kasety wybieraka.
Mam zrobić jakiś tutorial z czyszczenia tego, ale póki co nie mogę się jakoś za to zabrać.

Takie toto jest wewnątrz.

Genera³ Lee:
Witam.

Korzystając z soboty wziąłem się za temat i dotarłem do źródła problemu (a przynajmniej mam taką nadzieję ;) ). Okazało się, że przy przesunięciu lewarka wybieraka skrzyni biegów w pozycję "P" nie dochodzi on do końca i co za tym idzie nie załącza czujnika (a raczej przełącznika) krańcowego położenia wybieraka. Przełącznik wydaje się być w porządku, choć w sumie to nie ma go za bardzo jak zweryfikować bo jest przynitowany do kasety wybieraka.
W związku z powyższym podejrzewam, że winą może być linka. Wskazywałby na to fakt, że po zimie wybierak chodzi ciężej, no i teraz nie ma już możliwości dopchnięcia (nawet na siłę) wybieraka do tego czujnika/przełącznika. Zastanawiam się, czy istnieje możliwość wyregulowania długości linki? wydaję mi się, że tak, bo jest coś w stylu nakrętek regulacyjnych, ale może ktoś podpowie czy to co na zdjęciu to na pewno to? :)
I drugie pytanie do Was - wymiana linki to skomplikowana sprawa? Dokąd w zasadzie ona zmierza? Da się ją wymienić samemu i bez kanału?

Pozdrawiam ;)

katar83:
Tak nakretki sa do regulacji(24mm), jakkolwiek jest do tego cala instrukcja tutaj:

https://www.jaguarforums.com/forum/attachments/xj-xj6-xjr6-x300-26/84361d1400211660-1995-xj6-wont-crank-selector-cable-adjustment.jpg

Genera³ Lee:
A mógłbyś mi przybliżyć temat wymiany linki? Ciężka sprawa?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej