Autor Wątek: Jaguar X Tape 2.00 Mryga kontrolka świec żarowych brak mocy  (Przeczytany 1172 razy)

Offline blizzard

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Witam wszystkich
Mam problem ze swoim jaguarem x tape 2.0 diesel 2004 rok przebieg 260000
Nie wiem czy mozna to wiazac z tym ale kilka dni temu umyłem podwozie auta. Po umyciu dolałem równiez oleju 3/4 litra
Podczas jazdy która zrobiłem około 30 km zapaliła sie kontrolka świec żarowych samochód stracił moc.
Gdy dojechałem na parking po krótkiej przerwie udało mi sie uruchomić jeszcze auto. Po kilku godzinach niestety nie mogłem juz odpalic samochodu. Po włączeniu zapłonu od razu mruga kontrolka świec żarowych. Silnik zachowuje się jakby chciał zapalic ale za chwile gasnie. Podłaczyłem OBD II pod aplikację i wyskoczył bład P2337 ( cylinder 2 above knock threshold). Wcześniej samochód chodził bez zadnych zarzutów nie było żadnego stukania przy odpalaniu, akumulator naładowany. Czy ktoś może spotkał się z podobną sytułacją? jeśli tak z góry dziękuje za podpowiedz. Zastanawia mnie czy przypadkiem nie zalałem jakiegoś czujnika podczas mycia  i stąd ten problem   ?????? :-help :-thank 

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaguar X Tape 2.00 Mryga kontrolka świec żarowych brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2019, 21:03:47 pm »
Drugi wtrysk zgubił kod. Trzeba go dopisać z powrotem do ECU i będzie chodzić. Miałem to samo. Niestety ciężko znaleźć kogoś kto go dopisze. Ale skończy się regeneracją wtrysków. Zadzwoń od razu do stalowej woli bo mają zregenerowane po 1200zl/kpl z gwarancją 2 lata. Stalowa Wola jest chyba najlepsza.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Jaguar X Tape 2.00 Mryga kontrolka świec żarowych brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2019, 21:47:02 pm »
Jak wrocław i okolice to mogę dopisać

Offline blizzard

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X Tape 2.00 Mryga kontrolka świec żarowych brak mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2019, 22:03:44 pm »
Dzięki chłopaki za pomoc ale jestem z polnocnej anglii. Bede musiał tutaj szukac na miejscu

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaguar X Tape 2.00 Mryga kontrolka świec żarowych brak mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2019, 22:21:16 pm »
Do Anglii też wyślą a na pewno będzie taniej 😁 kolego czym dopisujesz?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline blizzard

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X Tape 2.00 Mryga kontrolka świec żarowych brak mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2019, 14:42:27 pm »
Witam ponownie
Udało mi sie dzisiaj odpalić samochód oprócz błedu P2337 pojawił sie dzisiaj równiez  bład P0243 Turbocharger / Supercharger wastegate solenoid A. Czy w tym drugim błedzie chodzi moze o jakiś czujnik ?
 :-thank