Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Xj40 1990 automat 4.0 imobilajzer

<< < (3/6) > >>

BlackJag:
a gdzie znajduje sie ten wyłacznik zderzeniowy?

Jaguar XJ6:
Wyłącznik zderzeniowy jest w okolicach podnóżka , ale gdyby był wyrzucony , to komputer pokładowy byłby martwy ,a jedynie radio by działało .

BlackJag:
Rownież, mam problem z 40 rocznik 1994  Auto posiada immobiliser(tak jak kolega wczesniej, wspomniał maly pendrive), samochod zamykany na klucz manualnie(bo pilot nie dziala) Wszystko działało normalnie do czasu. Mianowicie przy probie otworzenia auta i odpalenia, zaczyna wyć. Odpala sie syrena( sygnał dzwiekowy) i swiatła migaja. Immo po wlozeniu pika raz tak jak zawsze, ale pompa nie podaje i nie mozna uruchomic auta, skrzynia biegow tez jest zblokowana. Jedynie odlączenie akumulatora powoduje zaprzestanie wycia. Po podlaczeniu ponownie akumulatora, po 10/15s auto zaczyna ponownie wydawac dzwięki ;( W podlokietniku znajduje sie security off/on ale nigdy tego nie ruszałem. Czy ktoś ma pomysł co jest przyczyna tego alarmu?

Maniek1983:
Ale jesli czojnik polorzenia walu jest zepsuty to wydaje mi sie ze pompa powinna nabic cisnienie jesli da cie zaplon a dopiero jak sie kreci rozrusznikiem to czujnik daje sygnal na pompe i wtryski ale pewien nie jestem

Jaguar XJ6:

--- Cytat: BlackJag w Maj 30, 2019, 16:48:02 pm ---Rownież, mam problem z 40 rocznik 1994  Auto posiada immobiliser(tak jak kolega wczesniej, wspomniał maly pendrive), samochod zamykany na klucz manualnie(bo pilot nie dziala) Wszystko działało normalnie do czasu. Mianowicie przy probie otworzenia auta i odpalenia, zaczyna wyć. Odpala sie syrena( sygnał dzwiekowy) i swiatła migaja. Immo po wlozeniu pika raz tak jak zawsze, ale pompa nie podaje i nie mozna uruchomic auta, skrzynia biegow tez jest zblokowana. Jedynie odlączenie akumulatora powoduje zaprzestanie wycia. Po podlaczeniu ponownie akumulatora, po 10/15s auto zaczyna ponownie wydawac dzwięki ;( W podlokietniku znajduje sie security off/on ale nigdy tego nie ruszałem. Czy ktoś ma pomysł co jest przyczyna tego alarmu?

--- Koniec cytatu ---


Ten przełącznik w podłokietniku jest od alarmu . Ja miałem problem jak zdechła mi bateria w pilocie .  Wyszedłem na stacji , zatankowałem i zamknąłem go z pilota , ale jak wróciłem nie mogłem otworzyć . Musiałem otworzyć samochód z kluczyka podczas gdy alarm był uzbrojony , no i zaczął właśnie wyć , ale odpaliłem go normalnie ( widocznie przy wyjącym alarmie immo nie pozwala odpalić auta ) . Spróbuj wyłączyć alarm i zobaczyć , co się stanie po zamknięciu i ponownym otwarciu z kluczyka ( nie powinien wyć , chyba , że w któryś  siłownik w drzwiach nie odbija ).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej