Autor Wątek: Świecąca kontrolka airbag - kod 51. Pytanie.  (Przeczytany 812 razy)

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Świecąca kontrolka airbag - kod 51. Pytanie.
« dnia: Maj 12, 2019, 13:57:37 pm »
Witam,
Postanowiłem założyć temat gdyż trapi mnie jedna rzecz w moim 'x'.
Swieci mi się kontrolka airbag, kod odczytalem, nr.51.
Odpowiedzialny za napinacz pasa kierowcy.
Oczywiście odrazu zacząłem przeswietlac te okolice, sprawdziłem wtyczki, styki, w kastece zapinajacej klamre pasa, dodam także, ze napinacz takze nie kest wystrzelony, jest tak jak powinien byc.
Nie przytrsfilo mi sie zadne ostrzejsze hamowanie, kontrolka sie zapalala gdy juz kupowalem samochod (kupilem niedawno).
Pytanie - czy sam napinacz mogl sie tak poprostu uszkodzic z jakiś powodow ? A moze dobrać się do stykow wykrywajacych zapięcie pasa ?- tylko czy wogole da sie ten element rozebrać... ?
Pozdrawiam i będę wdzieczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie w sprawie :)

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Świecąca kontrolka airbag - kod 51. Pytanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2019, 14:22:22 pm »
Wtyczka pod fotelem kierowcy. W większości "fordowskich" wozów to jest powodem świecenia się kontrolki. W moim byłym S-typie jak i w Escorcie nie same wtyczki były problemem tylko przewody które do nich idą. Były ukruszone w izolacji a sama izolacja nienaruszona Aby to dobrze sprawdzić, trzeba wyjąć fotel. Jakby to były styki w zapięciu pasa to miałbyś info o niezapiętych pasach.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: Świecąca kontrolka airbag - kod 51. Pytanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2019, 17:01:42 pm »
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie postanowilem wyjąć fotel, nic moim oczom złego się nie ukazało,  takze przewody byly w przyzwoitym stanie.
Postanowilem obejrzec dokladniej cała kostke, poczyscilem styki tyle ile moglem, podociskałem przewody mocniej w kostkę i porblem jak ręką odjął.
Zakladam,ze byla to wina słabego połączenia w kostce.