Autor Wątek: Falujace Obroty Pomocy!!!  (Przeczytany 1012 razy)

Offline DeVoM

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Falujace Obroty Pomocy!!!
« dnia: Maj 08, 2019, 19:02:57 pm »
Witam mam problem z Jaguarem X-type 2003 2.5 4x4 .

Przy odpaleniu na zimnym silniku faluja Mi obroty jest coraz gorzej z dnia na dzień. Przy ruszaniu jest identycznie traci moc szarpie do 3 biegu lub trochę się rozgrzeje, problem ustępuje przy wyższym obrotach. Zauważyłem również że ssanie działa bardzo krótko, na ssaniu jest wszystko w porządku. Zaświecił się check engine również byłem podłączyłem dzisiaj go i wykrył błąd wypadania zapłonu. Jakieś pomysły świece, przewody ,cewka .? Nie kiedy słychać pukanie głuche w silniku przy falujacych obrotach. Dziękuję z góry za pomoc.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Falujace Obroty Pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2019, 19:42:46 pm »
Do sprawdzenia czy nie łapie lewego powietrza (uszczelki pod kolektorem, odpowietrzenie skrzyni korbowej, szczelność dolotu).

Kiedy wymieniałeś świece ? Czasem też taki objaw bywał jak padały cewki (były tematy na forum), przewodów w tym aucie nie ma.

Przepustnicę warto też wyczyścić + zrobić adaptację.

Osobiście zacząłbym od sprawdzenia szczelności, czyszczenia przepustnicy i przeglądu świec, bo cewek raczej nie sprawdzisz. Możesz jedynie podmienić kolejności i sprawdzić czy wypada na tym samym garze.

Aha i czy auto ma LPG ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Matszy281

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • X-type 3.0
Odp: Falujace Obroty Pomocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2019, 22:17:32 pm »
Jak by mial gaz to podejzewam ze szybciej by wyskoczyl chek co najmniej u mnie tak jest ze prawie za kazdym razem jak sie przelacza to wyskakuje i wypadanie zaworu i blad cosnienia na listwie i ni huhu nie idzie sobie poradzic gaz brc zefki róznie choc raczej dzialaja na odwrotnie na zimnym dziala rozgrzeje sie przerywa, ale jak wczesniej roznie z nimi bywa, bardziej mysle jak Kolega ze lewe wiatry bądź świec lub przepływka badz czujnik wałków ale raczej by go komputer pokazal chyba ze słaby  i nie wszystko czyta jak powinien
X-type 3.0 estate 2004r