Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

odpala i zaraz gaśnie

(1/8) > >>

MarcinRumia:
Witam, Mam problem z XJ40 z 93 silnik 4,0 , samochód odpala i wchodzi na obroty ale po 2-3 sekundach gaśnie, im więcej prób odpalania tym szybciej gaśnie. Cewka nowa, czujnik położenia wału również. Słychać że pompka paliwa pracuje. Błędu żadnego nie wyrzucił. Jakieś porady ? aaaa jeszcze dziś na zupełnie zimnym silniku po wymianie czujnika położenia wału, Jag odpalił i pracował przez kilka minut falując na obrotach od 1000 do 1500 na zmianę. Jednak jak wrzuciłem D i chciałem jechać silnik zaczął się krzsztusić na 1000 obrotów, przejechałem kilka metrów i go zgasiłem. a póżniej już to samo odpala po chodzi i gaśnie. Jakieś rady ?

sebek1111:
Paliwo dochodzi? Sprawdzales? Cisnienie paliwa w normie? Filtr paliwa nie zapchany?

MarcinRumia:
https://youtu.be/uZrc-ouwqvQ

Film z moja usterką.

sebek1111:

--- Cytat: MarcinRumia w Kwiecień 18, 2019, 17:16:14 pm ---https://youtu.be/uZrc-ouwqvQ

Film z moja usterką.

--- Koniec cytatu ---

Podswietla Ci sie na czerwono PRND????? Chyba nie, bez napiecia w tym obwodzie skrzynia nie bedzie dzialac. Powiem co jest przyczyna jesli sie nie podswietla ;D

Skoro zapala sie check engine, to na komputerku kolo dzwigni wycieraczek masz przycisk od wyswietlania bledow, nacisnij i zobacz co wyswietli, jest to przycisk lewy gorny ale nie pamietam co na nim jest napisane chyba VCM. Powinien wyswietlic jakies błędy.

MarcinRumia:
No wlasnie nie mam podświetlenia na biegach próbowałem wymieniać żarówkę z zielonym daszkiem pod konsolą z biegami ale wygladalo mi na to że tam jakby nie ma prądu wiec chwilowo olalem temat, na czerwono też nic się nie świeci :( (chętnie dowiem się co zrobic zeby powrocil tam prąd ) myślisz że to obroty szaleją od skrzyni ? Wcześniej jeździł w tym trybie awaryjnym i tylko między 1500 a 2000 obr ksztusil się ale jak przekroczył ten pułap to już jechał normalnie i wchodził na obr bez problemu.

Teraz jak odpale na zimnym to jest impreza miedzy 1000 a 1500 a jak sie troszke nagrzeje to zaraz zaczyna się dusic (na przełożeniu N) a jak wrzucę D i mam nawet gaz w podłogę to kręci sie tylko do 1000 ksztusil się wybucha kaszle nie wiem jak to jeszcze nazwać.

Na VCM wywala tylko PAO albo PAD (że się kończą klocki.) Sprawdziliśmy zapłon i wygląda na dobrze ustawiony, silnik krokowy,palec i kopułka wygladaja wizualnie ok,  może to przewody albo świece dawac taki efekt ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej