Autor Wątek: co to jest, pytanie do uzytkowników 3,0 v6  (Przeczytany 1106 razy)

Offline parysarab31

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • jaguar S Type 3,0 v6 manual 1999
co to jest, pytanie do uzytkowników 3,0 v6
« dnia: Kwiecień 07, 2019, 17:54:39 pm »
Witam

Mam zapytanie do uzytkowników 3,0 v6, stojac przed autem , prawa gowica, na koncu jej jest , no własnie co, u mnie wychodzi kawałem rurki na to mam nałozona kawałek rurki i połaczone z przewodem plastkowym leci w kierunku przepustnicy.

Zauwazyłem ze mam wyzsze obroty jałowe, ale jak scisne ta rurke gumowa, obroty momentalnie spadaja do prawidłowych. jak puszcze znów obroty w góre, a  jak włacze klime na postoju mam 1500 obrotów, znów scisne rurke spadaja do prawidłowych.


Co to jest albo co ma tam byc.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: co to jest, pytanie do uzytkowników 3,0 v6
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2019, 19:02:09 pm »
Uszkodzona rurka lub nie szczelne połączenie ciągnie lewe powietrze . Do wymiany za kilka zlotyszy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline parysarab31

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • jaguar S Type 3,0 v6 manual 1999
Odp: co to jest, pytanie do uzytkowników 3,0 v6
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2019, 21:58:41 pm »
Bodzio, ok, ale nizej to gdzie to wchodzi, niby jakis zawór , szukałem po diagramach jaguarach i nie moge znalezc co faktycznie tam ma byc. jak patrze w oryginale niby ma byc kolanko, ale jak załozyłem kawałek rurki gumowej, ma podwyzszone obroty, jak zatkam pracuje prawidłowo, wiec podejrzewam ze musi byc jakis zawór tylko praktyczni etam nic nie widac


według rockauto niby jest to zawór PCV, i teraz pytanie jak bedzie uszkodzony to beda wyzsze obroty na jałowych obrotach?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2019, 12:24:50 pm wysłana przez MicGin »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: co to jest, pytanie do uzytkowników 3,0 v6
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2019, 19:21:39 pm »
według rockauto niby jest to zawór PCV, i teraz pytanie jak bedzie uszkodzony to beda wyzsze obroty na jałowych obrotach?

Tak, będą wtedy wyższe/niższe/falujące obroty, i faktycznie jest to zawór za klika złociszy, ale żeby go wymienić, trzeba zrzucić dolot i listwę. Osobiście zaślepiłem ten króciec.

https://drive.google.com/open?id=0B6_HhjxQbee9bUl0R3ZRS1pRT3M