Autor Wątek: klimatyzacja wariuje  (Przeczytany 4132 razy)

Offline sali55

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2018, 12:13:02 pm »
Jeżeli masz polifta i panel zwykły bez navi, to na 1 miejscu obstawiałbym uszkodzony panel klimatyzacji. U mnie w Toruniu próbowali mnie naciągać na chore koszty wymieniając wszystko po kolei a okazało się, że ścieżka na płytce od panelu klimatyzacji była spalona na odcinku ok 2-3cm. Wystarczyło obejście drucikiem miedzianym i klimatyzacja mrozi jak należy. :) Od tego bym zaczął, bo moje objawy były identyczne jak twoje.
panel akurat ma nawigację, taki dotykowy. Jedyna rzecz która trochę kieruje mnie w Twój tok rozumowania to że nie mogę włączyć w klimie Dual mode, w momencie dotknięcia zaświeca się obramówka czerwona, ale jak puszczę palec to od razu gaśnie. Do tego czasem widzę, że świeci się wewnętrzny obieg powietrza, chociaż go nie włączałem.Muszę przebrnąć przez tą lekturę co kolega jerry napisał. Najgorzej, że mechanik słabo zna angielski i do tego nie ma komputera który pokazałby konkretny błąd. Na razie wyciągnął ten elektrozawór.

jeszcze jedno, problem polega na tym że w serwisie jaguara chcą 400-600zł za samą diagnozę. Zastanawiam się czy jednak nie kupić tego zawora:
https://sklep.v12.com.pl/elektrozawor-nagrzewnicy-zawor-xr840091.html
oryginał w jaguarze kosztuje 1860zł
czy jednak próbować jakoś diagnozować???
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2018, 23:42:51 pm wysłana przez Choina »

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2018, 12:41:28 pm »
Jeżeli masz polifta i panel zwykły bez navi, to na 1 miejscu obstawiałbym uszkodzony panel klimatyzacji. U mnie w Toruniu próbowali mnie naciągać na chore koszty wymieniając wszystko po kolei a okazało się, że ścieżka na płytce od panelu klimatyzacji była spalona na odcinku ok 2-3cm. Wystarczyło obejście drucikiem miedzianym i klimatyzacja mrozi jak należy. :) Od tego bym zaczął, bo moje objawy były identyczne jak twoje.
panel akurat ma nawigację, taki dotykowy. Jedyna rzecz która trochę kieruje mnie w Twój tok rozumowania to że nie mogę włączyć w klimie Dual mode, w momencie dotknięcia zaświeca się obramówka czerwona, ale jak puszczę palec to od razu gaśnie. Do tego czasem widzę, że świeci się wewnętrzny obieg powietrza, chociaż go nie włączałem.Muszę przebrnąć przez tą lekturę co kolega jerry napisał. Najgorzej, że mechanik słabo zna angielski i do tego nie ma komputera który pokazałby konkretny błąd. Na razie wyciągnął ten elektrozawór.

Jeśli masz duża różnice temperatur obieg wew zawsze się automatycznie włącza.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2018, 15:25:06 pm »
jeszcze jedno, problem polega na tym że w serwisie jaguara chcą 400-600zł za samą diagnozę. Zastanawiam się czy jednak nie kupić tego zawora:
https://sklep.v12.com.pl/elektrozawor-nagrzewnicy-zawor-xr840091.html
oryginał w jaguarze kosztuje 1860zł
czy jednak próbować jakoś diagnozować???


klimatyzację naprawić najlepiej jak pojedziesz do Szamotuł do gieremka, klimę taki zwykły mechanik ci nie ogarnie w życiu, oni tylko wymieniają na pałę po kolei, chyba że moduł klimy sobie sprawdzić możesz sam,bo to akurat proste,a może będzie przyczyną   

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2018, 18:52:34 pm »
jeszcze jedno, problem polega na tym że w serwisie jaguara chcą 400-600zł za samą diagnozę. Zastanawiam się czy jednak nie kupić tego zawora:
https://sklep.v12.com.pl/elektrozawor-nagrzewnicy-zawor-xr840091.html
oryginał w jaguarze kosztuje 1860zł
czy jednak próbować jakoś diagnozować???

Skąd jesteś ?
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline sali55

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:35:03 am »
Nowy Sącz, zamawiam właśnie ten elektrozawór nagrzewnicy https://sklep.v12.com.pl/elektrozawor-nagrzewnicy-zawor-xr840091.html
mam nadzieję, że to jest to.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 15:54:20 pm wysłana przez MicGin »

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • Premier ĐĄasual Dating - Real-life Girls
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2018, 11:00:51 am »
sali55 jaką masz przeglądarkę internetową? Jeśli chodzi o lekturę, to po zainstalowaniu przeglądarki Google Chrome i po wejściu na stronę obcojęzyczną, przeglądarka sama Cię zapyta czy przetranslatować tekst na polski, ew. można tekst skopiować to Google Tłumacza i wyjdzie podobnie.

Druga kwestia, opcja DUAL jest chyba zablokowana przy temperaturze LO, a patrzyłeś przy innej temperaturze?

Offline sali55

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2018, 17:28:03 pm »
Wymieniłem ten elektrozawór od nagrzewnicy i dalej to samo. Już nie wiem co dalej, może to ten wyświetlacz?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:08:23 am »
moduł klimy sprawdź i wiązkę od elektrozaworu

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2018, 11:08:52 am »
zobacz czy masz zasilanie na elektrozaworze - ja nie miałem i dlatego zawór się nie otwierał

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: klimatyzacja wariuje
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2019, 11:40:25 am »
U mnie co prawda nie wariuje ale nie chłodzi, więc pewnie mało czynnika. Nie znalazłem nigdzie jaki jest do 2005? 134a?

Oj... sorki  nie zwróciłem uwagi wyszukując tematu, że to jest S-Type. Ja mam X. Ale może ktoś podpowie>
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005