Autor Wątek: Czym karmicie kota?  (Przeczytany 19364 razy)

Pavel

  • Gość
Czym karmicie kota?
« dnia: Maj 27, 2009, 21:29:45 pm »
Na jakich stacjach i jakie paliwo tankujecie?
Ja jeżdżę na Statoil, sp98 bardzo mojemu kotu smakuje;)
ale przy okazji mam pytanie,mogę poczęstować Jaga 95'tka?

tomz

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2009, 21:44:05 pm »
ja tankuje na lukoil i jest ok
jeśli producent zaleca 98 to nie powinieneś tankować 95, natomiast jeśli 95, to możesz bez problemu zalewać 98, ale po co?

skorpion23

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2009, 21:53:53 pm »
A do 6.0 v12 czym najlepiej karmić??

tomz

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2009, 22:05:36 pm »
masz v12 więc obstawiam 95, ale to łatwo sprawdzisz w instrukcji obsługi

Pavel

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2009, 22:38:59 pm »
nie doszukałem się w instrukcji jakie paliwo wlać :(  co najlepiej do 4.0 V8 '98?
 

tomz

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2009, 22:50:25 pm »
to nie jest kwestia co lepiej tylko co należy.......
wydaje mi się, że v8 jaguara pracują na 98  ::)
a co do instrukcji to u mnie w x300 takie informacje są na końcu w tabelkach razem z ciśnieniami w oponach itp

tomz

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2009, 23:19:09 pm »
radzio1 daj jakiegoś linka do strony z wynikami takiego testu lub tytuł gazety...
ja nigdy nie natrafiłem na tego typu artykuł i chętnie bym taki przeczytał

Pavel

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2009, 23:52:32 pm »
to nie jest kwestia co lepiej tylko co należy.......
wydaje mi się, że v8 jaguara pracują na 98  ::)
a co do instrukcji to u mnie w x300 takie informacje są na końcu w tabelkach razem z ciśnieniami w oponach itp
dalej będę lał 98, w sumie jak rocznik auta ;D

czy tankując z dystrybutora 98 paliwa bedzie miało przynajmniej te 95 oktan??
Cytuj
to temat na długa dyskusję dlaczego jest tak a nie inaczej

artleks

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2009, 03:15:33 am »
to nim zaczniecie wszyscy pisac jakie to paliwo nie lejecie odpowiedzcie sobie na jedno wazne pytanie:
czy tankując z dystrybutora 98 paliwa bedzie miało przynajmniej te 95 oktan??
polecam testy paliw dostepnych w polskich stacjach tylko się nie przeraźcie ...
jakis dawny czas temu jedna z gazet moto przeprowadziła taki test i w 99% przypadkow paliwo z dystrybutora 98 ledwo miało 95 oktan.
masz 100% racje - jeszcze kilka lat temu byłem troche związany z rynkiem paliwowym i mogę powiedzieć że jakość tego co lejemy do baków dalece odbiega od tego co jest napisane na dystrybuturze. Tak naprawdę ta jakość jest z roku na rok lepsze, ale nadal do idealu to  :-gwizd :-gwizd Inna sprawa że biorąc pod uwagę wszystkie duże stacje sieciowe typu BP, Orlen, Statoil itp poza Lukoil wszystkie biorą paliwa z 2 źródeł. Cena paliwa to tylko polityka danej marki - przykładem może być Shell - jeszcze kilka lat temu miał uchodzić na stacje typu premium - obecnie - wystarczy spojrzec na cennik na stacjach tej marki. Oczywiscie nie polecam stacji "prywatnych" - tam przypadki mieszania benzyny z wodą do zupełnie sporadyczne przypadki, a obecność wody to efekt nieczyszczenia zbiorników, ale mieszanie paliwa z opałowym to już nie są sporadyczne przypadki. Warto zwrócić też uwagę na inna kwestię - wjezdzamy na stacje "sieciową" a jestesmy na "prywatnej" na zasadach patronatu. Wystarczy spojrzec czy stacja spelnia wymogi danego koncernu - np. zamiast 3 toalet - jedna.  Osobiście nie mam przekonania do stacji Rafinerii która właśnie w zdecydowanej większości działa na zasadzie patronatu.
Poniżej wyniki jednej z kontroli stacji:
http://www.norcom.com.pl/download/inne/lista_stacji_paliw_2005_04_27.pdf

szpulek

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2009, 09:01:59 am »
Albo BP Ultimate albo Shell VPower. Od Orlenu i innych niemarkowych stacji z daleka. Nie tankuje takze na tych wszystkich neste-podobnych. Problem jest niestety przy granicy, tam to dopiero jest jakosc paliwa... Czasem ultimate i vpower nie pomaga, a potem zaczynaja sie problemy.. pzdr

naughtycat23

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2009, 10:00:39 am »
Z tego co pamietam w ksiazce Haynesa zalecanoa paliwo dla kota v12 to bezolowiowka 94 ????? Czy to mozliwe czy pamiec i wzrok mi juz szwankuja ???? Co byscie lali do v12 5.3 95 czy 98???? Czy jest JAKIES ryzyko zalania kota benzynka o wiekszej ilosci oktanow ?????

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2009, 10:33:39 am »
Neste:
- bo najbliżej
- bo przysyłają fakturę zbiorczą za miesiąc ( nie zbieram kwitków )
- bo nienawidzę stać w kolejce i czekać aż Pan przede mną będzie podawać NIP kupując jeszcze hot-doga, batonika i zbierając punkty
- unikam stacji benzynowych przy głównych drogach, na wylotach z miast itp. Bez względu na markę.
- leje 95 - miasto/ 98-trasa, raz na kwartał czyścidło.

@naughtycat23 - a masz elektroniczny zapłon?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2009, 10:53:41 am »
mój przyjaciel mówi... "oj lubisz ty wkładać kij w mrowisko"
http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf

naughtycat23

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2009, 11:11:59 am »
KRISS - nie posiada elektroniczengo zaplonu rocznik 88' przeczytam z pewnoscia link ????

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2009, 12:46:53 pm »
Pod moja poprzednią "mądrością życiową" jest link :D
Ja bym zostawił 95. Wydaje mi się, ze w Twojej v12 na 98 będzie gorzej niż 95.
W mojej - subiektywnej - ocenie, 98 ma sens przy v8-kach już. Zmienne fazy rozrządu, cewki nad świeczkami, bardziej zaawansowane mapy wtrysków, kompresja inna itp. Prawdopodobnie dawkowanie wtrysku będzie inne, zapłon się doreguluje itp. XJR/XKR powinno być lepiej na 98
W xj40 nie czuję ABSOLUTNIE ŻADNEJ poprawy osiągów/spalania. Na trasie temperatura spalania  będzie niższa dla 98, być może przez to spalanie będzie lepsze, ale jechałem na 95 i wyszło w sumie podobnie.
Reasumując - 95Vpower to taka sama benzyna jak 95 z neste ( to samo źródło ) z dodatkami poprawiającymi kaloryczność. Słyszałem, że jedynym importowanym paliwem jest VpowerRacing, reszta jest rozlewana z tego samego miejsca co Orlen/Lukoil itp. A dalej to już tylko wlewają uszlachetniacze na stacji :) Chociaż pewnie dla "Pana Zenka" z małej stacji na uboczu jest to po prostu woda  ;D
Ale powiedz szczerze... Brakuje Ci mocy w v12 :>
Jak tak to automat wymień na 4biegówke - jeździłem w UK, chce mieć v12! :)