Autor Wątek: Problem z odpalaniem. Blad p0087  (Przeczytany 1507 razy)

Offline crome

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Problem z odpalaniem. Blad p0087
« dnia: Marzec 08, 2019, 00:22:07 am »
Witam.
Jestem posiadaczem jaguara xf 2.2 2012rok. Od jakiegos czasu jest problem z odpalaniem. A mianowicie. Kiedy auto postoi kilka godzin ciezko go odpalic.  kreci ale nie odpala tak jakby paliwa nie dostawal. Zazwyczaj odpalam go przy pomocy drugiego auta na klemy poniewaz przy probie odpalania bateria slabnie i pozniej juz ciezko kreci.  Finalnie kiedy juz odpali, nawet po jednej minucie pracy silnika zgasze go i odpale spowrotem to pali bez problemu za kazdym razem. Podczas jazdy czasami wyskakuje blad system engine fault  i zapala sie kontrolka silnika wtedy auto slabnie i trzeba go wylaczyc i wlaczyc spowrotem. Gdy blad silnika wyskakuje to pokazuje blad p0087. Wiec pierwsza rzecza jaka zostala wymieniona to filtr paliwa. Bez efektu. Pozniej pompka paliwa w baku i dalej bez zmian. Pozniej czujnik cisnienia paliwa na listwie paliwowej i tez bez zmian. I finalnie pompe wysokiego cisnienia ktora rowniez nie pomogla. Auto nadal ciezko odpala po kilku godzinach postoju i wyskakuje blad p0087 podczas jazdy.
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Problem z odpalaniem. Blad p0087
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2019, 10:00:36 am »
A wtryskiwacze ktokolwiek sprawdził czy wymieniane wszystko na pałę?

Oprocz tego warto byłoby popatrzeć na parametry podczas kręcenia na zimno
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: Problem z odpalaniem. Blad p0087
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2019, 14:03:22 pm »
I sprawdzic czy gdzies przewod paliwowy nie jest zagiety lub przygnieciony
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 20:18:15 pm wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline crome

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Problem z odpalaniem. Blad p0087
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2019, 15:16:40 pm »
A wtryskiwacze ktokolwiek sprawdził czy wymieniane wszystko na pałę?

Oprocz tego warto byłoby popatrzeć na parametry podczas kręcenia na zimno
Dzieki za odpowiedz.
Mechanik po bledzie droga dedukcji stwierdzil ze ewidentnie brak cisnienia. Dlatego wymienial po kolei wszystko co z tym zwiazane. Na wtryskiwacze raczej nie wskazuje bo jak odpali to pracuje normalnie . Nie kopci i silnik rowno pracuje. Jak tez nic nie pokazuje na komputerze wady wtryskiwaczy 

Co do przewodow paliwowych to historia jest taka ze nikt tam wczesniej nie zagladal ani nie robil z paliwem. Jezdze nim od roku. I problem powstal z dnia na dzien
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 20:21:22 pm wysłana przez MicGin »

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Problem z odpalaniem. Blad p0087
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2019, 15:43:29 pm »

Mechanik po bledzie droga dedukcji stwierdzil ze ewidentnie brak cisnienia. Dlatego wymienial po kolei wszystko co z tym zwiazane. Na wtryskiwacze raczej nie wskazuje bo jak odpali to pracuje normalnie . Nie kopci i silnik rowno pracuje. Jak tez nic nie pokazuje na komputerze wady wtryskiwaczy 


Ja bym tak nie rezygnował ze sprawdzenia wtrysków. To że nie kopci, to nie znaczy, że są w porządku. Ja tak mam ze swoim ale prawdopodobnie na jednym wtrysku, przez co odpala ale nierówno chodzi. Potem po rozgrzaniu silnika jest ok. Byłem u mechanika to mi powiedział że któryś wtrysk może mi podawać za mało paliwa i żebym przygotował się do tego, że trzeba będzie go wymienić.
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)