Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Płukanka silnika xj40 4l

<< < (2/4) > >>

maron:
zdjąłbym misę i zobaczył.samo umycie misy olejowej to już coś.konkretnie jak nie jest zasyfiony można porzepłukac aby zmienić klasyfikacje oleju,sam to robiłem i przeżyłem.

Yoohas:
Również poprzestałbym na zrzuceniu miski i wyczyszczeniu, razem ze smokiem.

piorek:
Ja stosuje metodę łączoną:
- czyszczenie miski
- szybsza wymiana - już nawet po kilkuset km nowego oleju
Zauważyłem, że jeśli olej był niewłaściwy to wlanie rekomendowanego przez producenta pozwala sporo zanieczyszczeń ściągnąć - szczególnie gdy wcześniej był olej gęstszy, kiepskiej jakości.
Może nie jest to regułą, ale na pewno nie szkodzi silnikowi.

katar83:
Zeby zdjac mise to trzeba ćwierć auta rozebrać, dwa dni roboty, wiec wedlug mnie całkowicie bez sensu, chyba, że przy okazji jakiejś innej roboty jak wymiana poduszek czy tylnych gum sanek, wtedy czemu nie, mozna to zrobic 'przy okazji'.
Moja misa przy 250tys miala minimalne zanieczyszczenia. Jak popatrzec na xj40.com w temacie 'boyana' odbudowy silnika z XJRa, jego silnik w srodku wyglada jak nowy a ma zrobione 200tys+ wiec wedlug mnie jak działa, zmienia się olej regularnie i nie widac syfu pod pokrywa zaworów, która według mnie zawsze jest najbardziej zasyfiona, to taka 'płukanka' nie ma żadnego sensu.
Silnik AJ6 z uwagi na to, że był projektowany wstępnie jako diesel, jest w stanie robić astronomiczne przebiegi. Z drugiej strony mamy karoserie, która bez odrobiny miłości już dawno poszłaby na żyletki także kazde pieniadze które mialbys przeznaczyć na taką płukankę, zdecydowanie lepiej przeznaczyć na zabezpieczenie karoserii, choćby co roku.

sobrus:
Robiłem płukankę w swoim dwa razy - efekt jak najbardziej pozytywny i widoczny.
Silnik nie tylko przestał puszczać szary dymek przy mocnym przyspieszaniu, ale również równiej pracuje na jałowym.
Przy kolejnej wymianie oleju również przepłukam.

Oczywiście, jak ktoś ma auto od dawna i jest pewien, że wnętrze silnika jest czyste jak butelka niemowlaka, to sens znikomy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej