Jagmarket > Znalezione na allegro, ebay itp.

Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice

<< < (2/6) > >>

piorek:
Ja myślę, iż głównie zła eksploatacja i zaniedbania serwisowe - np. nie wymienianie lub mało oleju.
Dlatego uważam, że na takie auta trzeba uważać...

Jaguar XJ6:
Dlatego napisałem , pojechać , pomacać i się przejechać . W XJ40 są na prawdę pancerne silniki i skrzynie , ale jak wiadomo przez złą eksploatacje nawet czołg zajedziesz , ja swoją 40-stką zrobiłem 75 tys km i problemów z silnikiem nie miałem ani ze skrzynią  , a ma przecież 404 tys ( jeszcze z nieruszanym rozrządem ). Jak ktoś eksploatował tego jaga z ogłoszenia nie wiemy . Zadałeś pytanie w jakim celu mógł być przeprowadzony remont silnika i skrzyni ( czyli podzespołów pancernych ) , więc ja wyjaśniłem jakie były przypadki na forum ( co nie oznacza , że ten egzemplarz miał takie przygody )  . Do autora wątku , cena dobra , pod warunkiem , że nie ma rdzy i jest w miarę mechanicznie ogarnięty . Nie ma się co oszukiwać , że za niecałe 14 tys to będzie perełka , ale chyba warto zadzwonić i wypytać się o szczegóły napraw , i o to , co ewentualnie czeka na naprawę .

piorek:

--- Cytat: Jaguar XJ6 w Luty 22, 2019, 22:23:35 pm ---Zadałeś pytanie w jakim celu mógł być przeprowadzony remont silnika i skrzyni ( czyli podzespołów pancernych )

--- Koniec cytatu ---

To było pytanie retoryczne. Jesli silnik i skrzynia już wymagały remontu to dla mnie jest to znak że o auto nie dbano. Założe się , że podwozie, wnętrze itd są w równie "idealnym stanie".
Poza tym, jeśli ktoś pisze że wykonał kapitalny remont silnika, skrzyni i zawieszenia, po czym auta sprzedaje za kwotę z ogłoszenia to nie wróży to nic dobrego. Jak wiemy okazji na rynku nie ma.

Ale ok, to tylko moje zdanie.

chris1796:
I się Kolego Piorek możesz przejechać na własnych przypuszczeniach ;D, ale spoko kto inny w razie co może być zadowolony.
1. zadzwonić do sprzedającego i wypytać co miał na myśli pisząc remont silnika i skrzyni
2. dobrze wykonana naprawa jest lepsza od ukrywanych mankamentów, tak jak XJ6 napisał, tam nie powinno się nic wydarzyć bo jest pancerne, ale 1 na 100 użytkowników zapomina o olejach i koniec z pancernością. Nie ma co gdybać i wróżyć z fusów.
3. nawet jak gościu włożył 20 kpln w naprawę a auto nabył za 15 kpln to co ma wystawić za 40 kpln i czekać 5 lat na sprzedaż w Polsce? Sorry Panowie ale zejdźcie na ziemię. Oczywiście mój przykład to też taki skrajny, nie mniej interesowałbym się
4.wstępnie patrząc na zdjęcia nie ma się co bardzo czepiać

piorek:

--- Cytat: chris1796 w Luty 22, 2019, 23:49:36 pm ---I się Kolego Piorek możesz przejechać na własnych przypuszczeniach ;D

--- Koniec cytatu ---

Panowie, bez urazy - każdy ma prawo do swojego podejścia :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej