Autor Wątek: Zimowy płyn do spryskiwaczy  (Przeczytany 2337 razy)

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Zimowy płyn do spryskiwaczy
« dnia: Styczeń 11, 2019, 18:27:38 pm »
Pisze w dziale XF bo dzieje się to w moim XF:) Kupiłem zimowy płyn do spryskiwaczy Plak Premium -20. Dzisiaj było -6 i spryskiwacze nie chciały działać. Czy to możliwe żeby płyn zamarzł? Wjechałem do garażu gdzie było +10 i po 30 min wszystko wróciło do normy.
Dodam jeszcze że zamarł tylko na wycieraczkach. Spryskiwanie reflektorów działało cały czas.
Czy to wina płynu, że jakaś trefna sztuka się trafiła czy może coś się dzieje z mechanizmem?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2019, 19:20:11 pm »
A nie miałeś lodu na dyszach ?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Kocham to forum
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2019, 19:39:52 pm »
Jak miałes wodę w czesniej a dolałes płynu to mozliwe ze zamarzł . Tam wchodzi ze 4 litry płynu i trzeba było dolac koncentratu bezrozcienczania . Jak jest za zadki to zamarznie . Chyba ze ktos juz rozcieńczył wczesniej

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2019, 20:10:21 pm »
A nie miałeś lodu na dyszach ?

Lub czy po wlaniu nowego płynu uzywałeś spryskiwaczy? W zbiorniczku płyn zimowy a w wężach może jeszcze stary?

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2019, 22:40:07 pm »
Miałem wcześniej letni ale nie wypsikałem całego i weszło 2,5 litra zimowego.
Po wlaniu użyłem spryskiwaczy. Ale faktycznie powodem może być, że się wymieszał z ta resztką letniego i zamarza.
Czy mogę teraz dolać tego koncentratu?

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Kocham to forum
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2019, 04:58:28 am »
Nawet trzeba jak najwięcej

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2019, 13:19:39 pm »
W moim XF-ie poniżej zera (albo innej temperatury) spryskiwacze szyby nie działają (reflektorów działają!). Też byłem tym zdziwiony ale zjawisko wystąpiło już pierwszej zimy (a płyn zimowy został wlany na dłuuuugoo przed pierwszym mrozem) a potem kilkakrotnie potwierdziłem obserwację.

Jak sądzę ma to związek z faktem, że spryskiwacze są w ramionach wycieraczek (może wąskie rurki pękały na mrozie klientom?) albo po prostu Anglicy uznali, że skoro u nich nie ma mrozów to pozostali właściciele Jagów też zimą podróżować nie będą ;-)

Offline Jordan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Fan XKR
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2019, 12:03:45 pm »
A nie miałeś lodu na dyszach ?

Na 99% to kwestia lodu na dyszach. W ubieglym tygodniu mialem identyczną sytuację. Po odlodzeniu wszystko ok.

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szeroko¶ci
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2019, 14:23:07 pm »
W moim XF-ie poniżej zera (albo innej temperatury) spryskiwacze szyby nie działają (reflektorów działają!). Też byłem tym zdziwiony ale zjawisko wystąpiło już pierwszej zimy (a płyn zimowy został wlany na dłuuuugoo przed pierwszym mrozem) a potem kilkakrotnie potwierdziłem obserwację.

Jak sądzę ma to związek z faktem, że spryskiwacze są w ramionach wycieraczek (może wąskie rurki pękały na mrozie klientom?) albo po prostu Anglicy uznali, że skoro u nich nie ma mrozów to pozostali właściciele Jagów też zimą podróżować nie będą ;-)

W drodze do wycieraczek jest trójnik, który ma mechanizm zapobiegający cofaniu się płynu. Może tutaj jest problem?
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Zimowy płyn do spryskiwaczy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2019, 15:23:43 pm »
Już rozwiązane. Reszta płynu letniego:) Wlałem koncentrat zimowy i od razu puściło wszystko.