Autor Wątek: Błąd restricted performance  (Przeczytany 2005 razy)

Offline Olek320

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Błąd restricted performance
« dnia: Grudzień 15, 2018, 09:28:12 am »
Witam mam taki problem wyskoczył mi błąd restricted performance i silnik jak by nie chodził na wszystkie gary obroty na biegu jałowym są gdzieś 600 obr i tak samo jest na gazie jak i na benzynie

Offline Majestic

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Błąd restricted performance
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2018, 18:45:29 pm »
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia jeszcze, bo jedzilem s-type 2,7 D a na benzyna+gaz przesiadłem się niedawno.
Jeżeli to jest 308 4.0 jak mój, to restricted performance wyskakuje przy niedostatecznej podaży gazu - np. zimą na "letnim" gazie albo przy niedogrzanym lub niewydajnym  parowniku. Komputer samochodu ogranicza obroty maksymalne do 3000 (paskudne przy próbie wyprzedzania !). Czasami przechodzi po jakimś czasie samoczynnie, szybciej po przejściu na benzynę (po kilkunastu kilometrach) ale czasem trzeba skasować błąd w serwisie albo OBD Doctorem.
Jeżeli wyskakuje na benzynie to trzeba do serwisu (chyba, że koledzy podpowiedzą lepszy pomysł), no bo może rzeczywiście nie wszystkie cylindry palą - zawory, wtrysk, świeca, kabel, cewka itp. a nie ma to nic wspólnego z gazem
Norbert Senior

Offline Struś

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Jaguar x308
Odp: Błąd restricted performance
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2018, 20:20:48 pm »
Miałem taki przypadek w 308 V8 ,powód - uszkodzone cewki zapłonowe , nie dochodziłem które tylko wymieniłem w banku 2 wszystkie i teraz jest OK. Można szukać która- gorzej jak są dwie uszkodzone co komplikuje diagnozę. Najlepiej wymienić wszystkie jeśli nie jest się pewnym kiedy były wymieniane.

Offline Olek320

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Błąd restricted performance
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2018, 11:15:23 am »
Tak moj to 308 3.2 V8 i odkąd założyłem gaz tka jest mapę mi zmieniał i pokazywało wszystko Ok parownik jest wydajny kme gold a ten błąd nieraz na benzynie znika ale i tak kuleje tak jakby z 2-3 cylindry nie chodziły

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 681
  • XJ x300 sovereign
Odp: Błąd restricted performance
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2018, 14:02:22 pm »
Pierwsze co gaz robi, to weryfikuje sprawność układu zapłonowego.
Spróbuj jak Struś radzi. Diagnostyka, świece, cewki.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<