Autor Wątek: Wyciek oleju proszę o pomoc  (Przeczytany 1062 razy)

Offline rusti99

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Kocham to forum
Wyciek oleju proszę o pomoc
« dnia: Listopad 29, 2018, 16:38:54 pm »
Pacjent S type 2001 (przedlift) Witam od pewnego czasu w samochodzie miałem  dziwny zapach spalenizny pewnego dnia patrzę pod samochod a tam duża plama czerwonego płynu podejrzewam ze to olej z skrzyni co mogło się stać ? Kompletnie nie wiem co zrobić auto normalnie chodzi skrzynia bez zarzutów zmienia biegi

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Wyciek oleju proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2018, 18:41:18 pm »
W którym miejscu ,jaka gęstość płynu . W silnikach v czesto przepuszcza uszczelka pokrywy klawiatury. Wtedy olej kapie na kolektory wydechowe.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Wyciek oleju proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2018, 19:03:05 pm »
Proponuję podjechać do najbliższego warsztatu i obejrzeć auto od spodu. Czerwony płyn może być ze skrzyni lub wspomagania, ewentualnie jeżeli masz czerwony płyn w układzie chłodzenia to może być zbiorniczek płynu chłodzącego do wymiany, większość używanych jest spękana i prędzej czy później zaczynają ciec.
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline rusti99

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek oleju proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2018, 00:14:31 am »
Na 99% jest to płyn z skrzyni z tego co się dowiedziałem to możliwe ze mialem za dużo oleju w skrzyni i skrzynia poprostu „wypluła” nadmiar oleju wcześniej mialem tak ze przy wrzuceniu wstecznego szarpał mi strasznie a od kiedy wypluła ten Olej bieg wchodzi idealnie zero szarpnięć bardzo dziwny przypadek

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wyciek oleju proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2018, 23:52:32 pm »
Może być jak piszesz. Znalazło najsłabszy punkt, wysrało nadmiar i teraz lata skrzynia. Tym bardziej trzeba zerknąć skąd cieknie żebys znowu nie miał za jakiś czas za mało.oleju
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8