Autor Wątek: 2.5 LPG gaśnie na benzynie, obroty falują  (Przeczytany 999 razy)

Offline Rabbi

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
2.5 LPG gaśnie na benzynie, obroty falują
« dnia: Listopad 21, 2018, 12:51:26 pm »
Witam użytkowników forum  :-V

Od pewnego czasu zmagam się z irytującym problemem w moim iksie. Po odpaleniu  samochodu (na zimnym) obroty falują aż doprowadza to zgaśnięcia silnika. W przypadku gdy ruszę samochodem i utrzymuje obroty silnika powyżej 2k obrotów auto normalnie dogrzewa się i płynnie przechodzi na gaz. Natomiast każdy manewr na benzynie na parkingu lub dojazd do świateł kończy się zgaszeniem silnika. Sytuacja jest taka sama również gdy przełączam rozgrzany silnik z gazu na benzynę (auto z miejsca gasnie). Na gazie też lubi przycinać zwłaszcza po zjeździe z autostrady kiedy silnik po dużym wysiłku zaczyna pracować na niskich obrotach - Ale cóż na gazie przynajmniej jeździ. Jaga podpinałem pod komputer, który wyrzucił błąd sondy lambdy - sondę wymieniłem a problem pozostał.
 Sterownik instalacji to Kme nevo.
 Jeżdżę bez emulatora. Z początku zainstalowany był uszkodzony, po czym zdiagnozowana była sonda.
Gazownik uważa, że jeżeli auto na benzynie nie chodzi wcale to nie jest jego problem.
Emulator najdalej w przyszłym tygodniu zostanie założony, a wtedy będę chciał rozwiązać problem jazdy na PB
Mechanicznego powrotu nie ma (sprawę miał załatwić emulator).

Moje wnioski:
- Jazda na gazie bez emulatora doprowadziła do usterki pompy paliwa?
- Cewki
- Świece

Od czego zacząć po założeniu emulatora?

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: 2.5 LPG gaśnie na benzynie, obroty falują
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2018, 13:51:49 pm »
Od odłączenia akumulatora na kilka minut.
Objawy są typowe, nic nie jest uszkodzone. Bez emulatora tak to będzie właśnie działać.
Natomiast gazownik chyba powinien się dokształcić.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Rabbi

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: 2.5 LPG gaśnie na benzynie, obroty falują
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2018, 11:04:16 am »
W sobotę udało się zamontować emulator. Samochód chodzil idealnie za równo na gazie jak i benzynie. Po ok100km wyskoczył check i auto zaczęło przerywać  na niskich obrotach. Widocznie ten emulator nie zdaje egzaminu.
Co u Was się sprawdza?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: 2.5 LPG gaśnie na benzynie, obroty falują
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2018, 13:26:19 pm »
Emulator musi być programowalny, tak aby możliwe było ustawienie emulowanego napięcia (ciśnienia paliwa) w zależności od napięcia sterującego modułem pompy.
Np. Alex. Fpe-v, tech Pb-pressure.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG