Autor Wątek: S-type 4.0 - czujnik na amortyzatorze - co to jest  (Przeczytany 1153 razy)

Offline BOBER

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • cudotwórca w temacie metali
S-type 4.0 - czujnik na amortyzatorze - co to jest
« dnia: Październik 29, 2018, 11:37:34 am »
Witam.
Przegrzebałem bardzo dużo tematów, niestety nie znalazłem informacji jaką chciałem uzyskać, zatem szanowni koledzy prosze o pomoc w znalezieniu odpowiedzi do czego służy czujnik umiejscowiony w komorze silnika centralnie na środku kielicha od gory.

Nie ukrywam, że zastanawiam się czy mój kot nie miał oryginalnie xenonów a czujnik ten nie jest powiązany z systemem samopoziomowania swiateł.
Dodam że spryskiwacze są ale lampy niestety zwykłe.

Liczę na pomoc bardziej zorientowanych w temacie , bo jeśli jest to kwestia przepięcia samych lamp to chętnie uzbroję kocura w xenony :-V



Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 283
  • Kocham to forum
Odp: S-type 4.0 - czujnik na amortyzatorze - co to jest
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2018, 11:47:10 am »
Nie ma to powiązania ze światłami. Tak jak i ja masz aktywny system zawieszenia. Komp w samochodzie bodajże 500 x sekundę odczytuje to co się dzieje na drodze oraz sprawdza styl w jakim prowadzisz auto i odpowiednio do tego dostosowuje zawieszenie. Krótko mówiąc pracą amortyzatora steruje komp....
Niby fajna sprawa ale..... 3000 netto w serwisie sztuka. Z tego co wiem amory można regenerować.

Offline BOBER

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • cudotwórca w temacie metali
Odp: S-type 4.0 - czujnik na amortyzatorze - co to jest
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2018, 11:54:51 am »
Wielkie dzięki Lary.
Całkowicie zaspokoiłeś moją ciekawość, przy okazji dowiedziałem się czegos nowego.
Temat uważam za wyjaśniony.
  :-thank

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: S-type 4.0 - czujnik na amortyzatorze - co to jest
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2018, 13:54:00 pm »
Te amortyzatory CATS nie są aż takie drogie, ok. 1300zł brutto/szt w oryginale. Nie ma sensu sugerować się ceną ASO.
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 283
  • Kocham to forum
Odp: S-type 4.0 - czujnik na amortyzatorze - co to jest
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2018, 14:17:13 pm »
Jakiś rok temu były w pl nieosiągalne. Kupiłem dwa ale były na zamówienie ściągnięte z Niemiec. Blinsthein czy jakoś tak. Płaciłem 1400 zł szt. W pl od ręki były tylko w ASO

Offline BOBER

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • cudotwórca w temacie metali
Odp: S-type 4.0 - czujnik na amortyzatorze - co to jest
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2018, 14:19:38 pm »
Dobrze wiedzieć :)
Swoją drogą mam nadzieję że są w miarę wytrzymałe i nie trzeba ich często serwisować.
W zeszlym tygodniu na przeglądzie amortyzatory oszacowali  mi na 75% sprawności. Ciekawe czy w przypadku CATS jest to miarodajne :)