Autor Wątek: Rozbudowa audio S Type R  (Przeczytany 1395 razy)

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Rozbudowa audio S Type R
« dnia: Październik 23, 2018, 20:42:06 pm »
Niestety ale R mimo pięknie grającego silnika ma delikatnie mówiąc bardzo słabe nagłośnienie wewnątrz :) - moja ma tylko głośniki w drzwiach, a co za tym idzie gra to bardzo słabo. Nie jestem audiofilem ale chciałbym aby chociaż odrobinę basu się z tego wydostawało. Nie musi to grać nie wiadomo jak bo od robienia hałasu na wiosce to mam układ wydechowy :).W moim poprzednim Jagu 3.0 z 2001 grało jak dla mnie rewelacyjnie chociaż nie był to zestaw premium ale był głośnik niskotonowy z tyłu i było ok. Tutaj w bagażniku pod półką nie ma absolutnie nic - nie ściągałem całkowicie tapicerki półki ale nie ma nawet otworów na głośniki i nie wiem czy nawet są przewody. Nad nawigacją i zmieniarką jest jeszcze miejsce na wzmacniacz i nawet jest wtyczka więc zakładam, że to kwestia dołożenia wzmacniacza i wymiany tylnej półki na wersję z głośnikami.

Pytanie do Was czy orientuje się ktoś czy jest to do zrobienia ? Ewentualnie jak to nieco usprawnić ?
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 20:58:23 pm wysłana przez adt81 »
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Rozbudowa audio S Type R
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2018, 09:00:08 am »
 Mozna to zrobic gdyz kot ma uniwersalne wiazki elektyczne , ale bedzie trzeba kombinowac z zestawem parota. On ma własny 4 kanałowy wzmaciacz wiec grajac przez niego nie wysterujesz głosników na półce.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Rozbudowa audio S Type R
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2018, 12:00:13 pm »
ja proponuję zakup zestawu dwudrożnego+wyciszenie drzwi z przodu,to absolutna podstawa, potem możesz ewentualnie dołożyć wzmacniacz

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Rozbudowa audio S Type R
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2018, 13:41:56 pm »
Boodzio2 czyli pomijając parota gdybym chciał tylko radio (słucham jak robią przerwy w reklamach :) )wzmocnić to wystarczy dodać wzmacniacz i półkę z głośnikami ? Wzmacniacze na aukcjach są z półką już słabo (tym bardziej w kolorze). Gdzieś widziałem czarną od wersji audio premium gdzie są właśnie 2 niskotonowe i to pewnie by pasowało.

 Nie chcę wymieniać żadnych głośników w drzwiach ani bawić się w wygłuszanie - chciałbym uzyskać efekt zbliżony do tego co miałem w poprzednim Jagu.   
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Rozbudowa audio S Type R
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2018, 00:23:45 am »
Witam serdecznie i jeśli mogę dodać swoje dwa słowa odnośnie audio w S-ce to myślę, że warto ponieść koszty, które w zamian wypieszczą wasze uszy pięknym i czystym dzwiękiem muzyki lubianej przez was. Oczywiście nie jest to poziom typu audiophile ale spełnił moje oczekiwania. Moim założeniem było nie ingerować w istniejący wygląd wewnętrzny, tylko taka modyfikacja i podpięcie sprzętu aby po jego demontażu nie pozostały żadne ślady a wymontowany ewntualnie sprzęt można przenieść do kolejnego jaga. Pozostaje ewentualna strata wygłuszenia drzwi oraz okablowania, całą resztę zabawek możemy spokojnie wymontować, ale dość tego wstępu i przejdźmy do detali. W bagażniku nad czytnikiem nawigacji udało się zamontować wzmacniacz Helix który napędza głośniczki w drzwiach przednich firmy Stag oraz dodatkowo dwa wysoko tonowe w trójkątach lusterek, oczywiście bez żadnych uszkodzeń, zostały wykonane nakładki które łatwo zdemontować. Wszystko wyprofilowane i nie odbiegające od istniejącego wyglądu. Wszystkie drzwi zostały wygłuszone a tylne głośniki pozostały firmowe, ponieważ scena muzyczna rozgrywa najlepiej się z przodu i do tego służy Director firmy Helix zamontowany pod klapką popielniczki która została zakupiona za ok 50 zł a oryginał pozostał nienaruszony, kolejny wzmacniacz firmy STAG który napędza bas firmy Gladen został zamontowany również obok czytnika navi CD tyle że w pozycji pionowej a skrzynia basowa na kole dojazdowym pięknie uzupełnia pustą przestrzeń. Niestety bzwzględnie musiałem pozbyć się tej wytłoczki styropianowej w której spoczywa podnośnik oraz klucz do kół. Wszystko współpracuje z firmowym CD NAVI oraz sterowanie dzwięków z ekranu dotykowego nadal pracuje bez zarzutu, jakie mamy możliwości ? Więc wspomniane CD oraz w podłokietniku wyciągnięte USB które podłączamy do każdego telefonu z aplikacją TIDAL SPOTIFY , czy ewentualnie MP3 lub inny odtwarzacz plików FLAC itp. Ponadto łącze światłowodowe, można moduł USB w wzmacniaczu Helix zamówić z Bluetooth i uzyskamy automatyczne połączenie z urządzeniem po wejściu do samochodu. Podsumowując pięknie brzmi a scena jest przesówana w zależności czy jedziemy sami to na kierowcę a jeśli chcemy aby pasażer też usłyszał coś wyjątkowego to jednym kliknięciem w Director dajemy mu czadu. Oczywiście jak wspomniałem nie jest to półka najwyższa za dziesiąt tysięcy bo znawcy tematu wiedzą ile tak naprawdę kosztuje dobre car audio, jak pozwoliłem sobie na budżet który zrealizował dobre w moim przypadku brzmienie, oczywiście nie wykonałem tego sam, a tylko sfinansowałem. Całą instalację i budowę można zobaczyć pod linkiem https://m.facebook.com/CAS.Mielec/posts/10156268333144054

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Rozbudowa audio S Type R
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2018, 13:41:10 pm »
Nie wygłuszaliście matami bagażnika lub chociaż klapy? nie pierdzi nic? 

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Rozbudowa audio S Type R
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2018, 15:00:25 pm »
Nie ma żadnych szumów jazda po wygłuszeniu drzwi stała się o wiele cichsza.