Autor Wątek: Wydech hałasuje  (Przeczytany 1156 razy)

Offline Pitt

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Wydech hałasuje
« dnia: Październik 22, 2018, 17:53:28 pm »
Hej,
Chyba kończy się wydech w moim x300.
Jest coraz głośniejszy. Normalnie by mi to nie przeszkadzało, ale najgorzej jest w okolicy 2k obr więc ciężko wytrzymać. Dźwięk buczy i rezonuje.

Czy gdzieś można namierzyć wydech do x300? Na alle nic nie ma.
Czy od razu szykować grube pln i dorabiać całość?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Wydech hałasuje
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2018, 18:27:51 pm »
Przede wszystkim postaw na rampe, zobacz co jest do wymiany, co jest dziurawe. Ja swoj wydech pospawalem caly od przodu do tylnych tlumikow po kupnie(dziurawy jak sito, popekany na fabrycznych spawach), oba tylne boxy zgnite na maxa wiec i wymienione, te akurat latwo dostac wszedzie chyba i dziala tak jak juz trzeci rok ok.

Offline Pitt

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Wydech hałasuje
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2018, 18:13:40 pm »
I jest diagnoza. :(
Katalizatory są do wyrzucenia. Cała ceramika wewnątrz grzechocze. Tłumiki środkowe zdrowe, tylne już zadgniłe, ale jeszcze szczelne.
I co tu robić? Szukać uniwersalnych? Czy może wstawić zamiast małe tłumiki (wiem, wiem... ekologia...)

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Wydech hałasuje
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2018, 08:13:32 am »
Byłem w kilku niezależnych warsztatach zajmujących się tylko wydechami, i wszędzie mi mówili, że środkowe katalizatory są zbędne. Natomiast najłatwiej wstawić jeden podwójny. Euro 2 podobno spełniają już przednie katalizatory, ale nie wiem na ile to jest prawdą. Co do tłumików - tylnych nie mam, środkowy jeden dziurawy. Jeździ się koszmarnie. Zastanawiam się czy nie wywalić wszystkiego i wstawić robiony na miarę, albo wrzucić tłumiki Magnaflow (ale tu jeszcze nie wiem jakie dobrać).
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline Pitt

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Wydech hałasuje
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2018, 08:41:50 am »
U mnie to dwa przednie katy są w rozsypce. I fachman (polecany) delikatnie zasugerował podmienić je na małe tłumiki.
Ale co z przeglądem? Choć nie pamiętam by kiedykolwiek badano skład mieszanki...

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Wydech hałasuje
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2018, 09:47:09 am »
Autorowi tematu radzę się pospieszyc zanim katy posypia się w tlumiki i je zatkaja. Jeśli problem jest z przednimi tymi małymi katami to raczej nie można ich się pozbyć od tak bo za nimi masz sondy.

Michał_C dlatego właśnie nie ma tylnych tłumików bo jeden był zatkany... Prawdopodobnie właśnie katalizatorem bo po wycieciu okazało się, że w jednym z katow był duży ubytek.

Dorobienie wydechu z kwasowki super sprawa, tym bardziej całego co by całkowicie wyeliminowalo ewentualne problemy z kolektorami. Ale jaaaki koszt...

Offline Pitt

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Wydech hałasuje
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2018, 11:02:05 am »
Decyzja podjęta.
To katy za którymi sond lambda nie ma, więc zostaną zamienione tlumikami, środkowe oryginalne zostają, a tylne będą dorobione. Całość ma się zamknąć w kwocie 1200-1300zł.