Autor Wątek: rodzaje sprężyn  (Przeczytany 1193 razy)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
rodzaje sprężyn
« dnia: Październik 16, 2018, 23:49:24 pm »
 Witam mam takie krótkie pytanie. czy w x300 sprężyny przedniego zawieszenia w 3,2 są takie same jak 4,0 .Pytam bo dostałem sprężyny od 4,0 a ja mam 3,2 po wyjęciu z auta okazuje się ze w 3,2 są krótsze . Czyżby  różnica wynikła z powodu przejechanych kilometrów.Czy po założeniu dłuższych auto będzie wyżej stało ?

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: rodzaje sprężyn
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2018, 07:06:51 am »
Temat-rzeka.

3.2 i 4.0 mają takie same sprężyny pod warunkiem, że są w takim samym pakiecie wyposażenia.

Sporty/XJR miały inne sprężyny.

Podobno też były bardziej miękkie zestawy do VDP na USA. Ale nie jestem w stanie tego zweryfikować.

Generalnie sprężyny siadają z wiekiem, szczególnie w xj40/x300. Fabryczna wysokość sprężyn zwykłych do 3.2/4.0 to chyba 408mm.

Obecnie mam problem, remontuję przednie zawieszenie w xj40. Sprężyny siedzą za nisko ale po wyjęciu mają fabryczną wysokość. Spróbuję je rozhartować i zahartować, zobaczymy jaki będzie efekt.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: rodzaje sprężyn
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2018, 08:58:24 am »
Też mnie chyba czeka wymiana sprężyn, stąd prośba o pomoc szanownych forumowiczów ;)

Krótko:
Sprężyny- Kayaba, Lesjofors czy Simplex?
Amortyzatory- Bilstein tylko i wyłącznie, czy Boge albo KYB też będą ok?

Wiem, że temat wałkowany kilkukrotnie, ale w sumie konkretów brak.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: rodzaje sprężyn
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2018, 15:12:22 pm »
Ja tam uzywam sprezyny KYB(te ciut grubsze) i jestem bardzo zadowolony. O Kayaba, Lesjofors slyszalem dobre rzeczy, o Simplex raczej odwrotnie.
Amortyzatory, KYB sa twardsze niz Bilstein i Boge, Bilstein i Boge obie montowane fabrycznie, Boge ciut twardsze niz Bilstein, Bilsteiny chyba najbardziej odpowiednie do Jaguarowego 'magic carpet ride' ale i odpowiednio najdrozsze. Sam uzywam Boge z przodu i Bilsteiny z tylu.
Prawda jest jednak taka ze cokolwiek nowego i tak bedzie duzo lepsze niz oryginalne amortyzatory czy takie co maja chociazby te 5+ lat :)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: rodzaje sprężyn
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2018, 07:37:16 am »
To poprosiłbym o link do sprawdzonych przednich sprężyn do xj40  8)

Bo dużo się naczytałem, że nowe nieoryginalne nie robią. Starych już nie chcę montować.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.