Autor Wątek: Zbyt wysokie napięcie 2,5 benzyna.  (Przeczytany 1106 razy)

Offline Khimarion

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Zbyt wysokie napięcie 2,5 benzyna.
« dnia: Październik 13, 2018, 16:33:59 pm »
Witam wszystkich.

Jestem właścicielem X-Type od ponad 4 lat.
Dwa tygodnie temu zaprowadziłem auto (sprawne) do warsztatu w celu założena instalacji LPG.
Na drugi dzień mechanik poinformował mnie o tym, że akumulator jest do wymiany i można odpalić jedynie "na kable". Bateria miała już swoje lata więc pojechałem odebrać samochód, przejechałem 50km i kupiłem nowy akumulator. Przy wymianie sprawdzono ładowanie i okazało się, że napięcie wynosi 15,3V. 😠
Po wyjęciu alternatora zauważyłem, że jest pęknięty więc kupiłem drugi używany i oddałem go do regeneracji.
Po zamontowaniu go w aucie napięcie pozostało bez zmian, stabilne 15,3V. Masa jest podpięta, kable też nie wyglądają na przetarte lub uszkodzone w inny sposób.
Mechanik się poddał, dwóch elektryków również, a ja nadal nie wiem co robić. Ktoś ma jakiś pomysł?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Zbyt wysokie napięcie 2,5 benzyna.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2018, 17:57:13 pm »
Nic, jest dobrze. Poszukaj, było sporo wątków, gdzie była poruszana kwestia napięcia, wraz z cytatami z serwisówki, o tym jakie ma być napięcie.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Zbyt wysokie napięcie 2,5 benzyna.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2018, 23:12:24 pm »
Koty tak wysoko lądują

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Khimarion

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Zbyt wysokie napięcie 2,5 benzyna.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2018, 09:59:42 am »
Wcześniej czytałem, że na zimnym silniku ładowanie powinno wynosić właśnie 15,3V a po osiągnięciu właściwej temperatury spada do "normalnego" poziomu 14,2V.
Jednak skoro twierdzicie, że wszystko jest OK to nie zostaje mi nic innego jak cieszyć się dalszą jazdą. 😁

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Zbyt wysokie napięcie 2,5 benzyna.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2018, 09:11:41 am »
U mnie nawet widać po paru minutach, że światła przygasają, gdy kończy się wysokie ładowanie.
X-Type 3.0, Rover 416Si