Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ40 3.6 1989-Silnik kręci a nie odpala,nie podaje paliwa

(1/2) > >>

Mi³oszStargard:
Witam.Tydzień temu stałem się szczęśliwym ? lub nie szczęśliwym  ::) posiadaczem Jaguara XJ 40 3.6 197 KM z 1989.Auto to wymaga dużo pracy i nakładów finansowych ale nie o tym.Ogólnie problem polega na tym ,że silnik nie odpala,rozrusznik kręci,iskra sprawdzona i jest,świece suchutkie (co mnie martwi) paliwo dochodzi do miejsca zaznaczonego na zdjęciu.Po odkręceniu węża benzyna się leje jak cholera.Potrzebuje waszej pomocy bo żaden mechanik nie chce do niego zajrzeć,jeden stwierdził że nie podepnie do niego komputera.

Opisze też sytuacje po jakiej Jag przestał palić,wracałem do domu i zachciało mi się przygazować na wstecznym bo akurat ktoś wyjeżdżał z mojej bramy,opony ładnie zamieliły na szutrze zahamowałem i auto zgasło po tym fakcie już nie chce zapalić.

Alef Zero:
Może czujnik zderzeniowy ?

msiwow:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,34398.msg271250.html#msg271250

Na zdjęciu pokazujesz przewód dochodzacy właśnie do zaworu(?) o którym mowa w podlinkowanym temacie.

Pewnie Ci to nie pomoże ale zawsze coś.

Mi³oszStargard:

--- Cytat: Alef Zero w Październik 09, 2018, 08:06:13 am ---Może czujnik zderzeniowy ?

--- Koniec cytatu ---
Jeden mechanik mi tak podpowiadał ale czy on w ogóle jest w tym modelu?

Jaguar XJ6:
Czujnik zderzeniowy w XJ40 jest przy podnóżku kierowcy ( tak przynajmniej ma rocznik 93/94) , ale on zadziała dopiero w trakcie konkretnego wypadku i powoduje całkowite odcięcie prądu od elementów odpowiadających za uruchomienia auta ( nawet zegary są wtedy martwe ) a działa tylko nawiew i radio . Do kompa go nie podepnie , bo XJ40 jest wyposażony w samo diagnostykę i w większości przypadków to wystarcza ( można go podpiąć pod kompa , ale z tego co wiem jest to jakiś specjalny jaguarowski , bo zwykły go nie czyta ) To co pokazałeś na zdjęciu , to regulator ciśnienia i może właśnie on się zaciął przez co nic na listwę nie idzie , możesz próbować na plaka go zapalić . 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej