Autor Wątek: Wymiana radia TAPE na CD - S-Type 3.0 V6 2002r (I Lift)  (Przeczytany 1890 razy)

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • Premier ĐĄasual Dating - Real-life Girls
Wymiana radia TAPE na CD - S-Type 3.0 V6 2002r (I Lift)
« dnia: Sierpień 30, 2018, 11:49:55 am »
Witam. Mam w swoim aucie zamontowane radio z nawigacją i ze zmieniarką na 6 płyt w bagażniku, lecz z napędem na kasety pod radiem, a chciałbym założyć napęd na płyty CD, bo ciągła zmiana płyt w zmieniarce jest trochę uciążliwa, a jak wiadomo, kaset magnetofonowych już się raczej nie używa. Stąd moje pytanie, czy wymiana samego napędu na CD będzie Plug&Play? Kostki są takie same, czy trzeba coś rzeźbić w instalacji? Szukałem podobnych tematów, lecz ciężko coś znaleźć.

Z góry dzięki za odpowiedzi!




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Wymiana radia TAPE na CD - S-Type 3.0 V6 2002r (I Lift)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2018, 13:05:18 pm »
Z mojej wiedzy wynika że jest to element wymienny 1/1 ,był jeszcze oferowany md ale się mało przyjął.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 283
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana radia TAPE na CD - S-Type 3.0 V6 2002r (I Lift)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2018, 00:10:01 am »
52 stopnie na zewnątrz? Gdzie ty mieszkasz? Heh
A tak na serio. Zostaw sobie kasetę i kup adapter. Wtyczka w telefon i masz jak znalazł sposób na odtwarzanie muzyki np ze Spotify czy YouTube
PS te CDki lubią się zacinać na mechanizmach. Ja będę wymieniał 3 raz bo wiecznie coś się dzieje. Jak możesz to sprawdź przed zakupem

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • Premier ĐĄasual Dating - Real-life Girls
Odp: Wymiana radia TAPE na CD - S-Type 3.0 V6 2002r (I Lift)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2018, 00:25:21 am »
Centralna California ;) Adapter na kaseciaka zawsze kiepsko się sprawdzał jeśli chodzi o jakość dźwięku, chyba że przez ostatnie parę lat technika poszła w górę i wymyślili adaptery w jakości Hi-Fi? :P Do muzyki z telefonu bardziej byłbym skłonny ku Transmiterowi FM, ale jedynie Xiaomi Roidmi 3S, bo podobno jakoś dźwięku jest na naprawdę dobrym poziomie w porównaniu z innymi, ale jeszcze nie testowałem.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Wymiana radia TAPE na CD - S-Type 3.0 V6 2002r (I Lift)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2018, 11:43:11 am »
Miałem pierwszą i drugą wersję Roidmi i oba grają naprawdę przyzwoicie.
Może nie to co CD, ale moim zdaniem lepiej niż grałby jakiś tani adapter kasetowy i w zupełności wystarczająco.

Trzeba tylko pamiętać żeby tam nie wrzucać jakichś słabych MP3 128kbit z lipnego encodera, bo druga stratna kompresja (bluetooth) zrobi z dzwięku papkę.
Nie orientuję się niestety, czy Roidmi obsługuje aptX.

Natomiast mikrofon wbudowany w Roidmi u mnie się nie sprawdził. Rozmówca bardzo słabo mnie słyszy. Raczej bajer niż użyteczny feature - wolę tryb głośnomówiący z telefonu niż to.

Najlepiej byłoby się podpiąć gdzieś bezpośrednio w system audio jaguara (może właśnie z modułu kasetowego) ze zmieniarką cyfrową albo mostkiem bluetooth do AUX, ale to trudniejszy temat.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2018, 11:55:54 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • Premier ĐĄasual Dating - Real-life Girls
Odp: Wymiana radia TAPE na CD - S-Type 3.0 V6 2002r (I Lift)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2018, 07:58:54 am »
Wymieniłem odtwarzacz TAPE na CD bez żadnych problemów, wtyczki te same. Dodatkowo kupiłem transmiter Roidmi 3S, dużo lepsza jakość dźwięku niż 2S, ale bez możliwości rozmów. Mimo wszystko jestem z niego zadowolony z jakości dźwięku, nie ma dużej różnicy od jakości CD.