Autor Wątek: Tylnia szyba...  (Przeczytany 1116 razy)

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Tylnia szyba...
« dnia: Sierpień 19, 2018, 18:57:45 pm »
Tylnia szyba zwariowala-jak dojdzie do gory-to sie samoczynnie opuszcza...Musze ja podnosic "skokami" po kilka centymetrow i wtedy dojedzie do prawie konca- i nie opadnie.Ale to nie jest rozwiazanie...Jak mam to naprawic?-prosze o podpowiedz...pozdrawiam.

Offline wwiecha

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Kocham to forum
Odp: Tylnia szyba...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2018, 15:04:16 pm »
błagam.... "tylna", a nie "tylnia" (tylna - liczba pojedyncza, tylnie - liczba mnoga)

Co do problemu - ja bym zaczął od przesmarowania linek - wygląda, jakby zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe się włączało. Szyba opada kilka cm, czy do samego dołu?

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Tylnia szyba...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2018, 19:11:40 pm »
...fakt-popelnilem blad w pisowni,to przytrafia sie kazdemu,szczegolnie-tak,jak mnie-osobie starszej i innego pochodzenia niz z Polski,ale nie musisz kolego wyrozniac sie dupkowatym blaganiem-a raczej wiedza.Mimo to dziekuje za wiadomosc i zycze Ci bys bledow nie popelnial-nawet tych obyczajowych.Pozdrawiam. :-wstyd

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Tylnia szyba...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2018, 19:22:15 pm »
...co do szyby-opada do samego dolu-tj.prawie,bo "tyl"nie chowa sie w calosci(ustawienia fabryczne).

Offline wwiecha

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Kocham to forum
Odp: Tylnia szyba...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:12:51 pm »
 Masz rację, to dupkowate gadanie, za które przepraszam, jest dosłownie kilka słów, które mnie denerwują źle mówione (głównie "włanczam", "wziąść", "tylnia") i impulsywnie zareagowałem widząc jedno z nich, nie zastanawiając się zbytnio nad tym komentarzem.

Wygląda na to, że trzeba od nowa przeprowadzić adaptację szyb. Najczęściej robi się to otwierając szybę i trzymając przycisk wciśnięty jeszcze 10 sekund, następnie zamykając szybę, znowu trzymając wciśnięty długo przycisk. Nie można puścić w trakcie podnoszenia, czy opuszczania. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 21:18:07 pm wysłana przez wwiecha »

Offline wwiecha

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Kocham to forum
Odp: Tylnia szyba...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:17:22 pm »
Jeżeli przycisk ma dwie pozycje "w dół", czyli do połowy wciśnięty silnik działa "ręcznie", a całkowicie wciśnięty automatycznie, to procedurę przeprowadza się w trybie ręcznego opuszczania/podnoszenia
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 21:31:09 pm wysłana przez wwiecha »

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Tylnia szyba...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2018, 10:55:49 am »
...bardzo,bardzo dziekuje za porade,postaram sie to dzisiaj sprawdzic i dam znac,jak mi ("dziadkowi") to poszlo. Mialem kilka (...i wiecej...)Jaguarow,ten spisuje sie dobrze...ale,jak przytrafiaja sie takie "duperele" to uato "smakuje" gorzej... :-thank

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Tylnia szyba...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2018, 15:15:28 pm »
...niestety-nie zadzialalo...Jutro "rozbiore" drzwi...