Autor Wątek: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta  (Przeczytany 1624 razy)

Offline baldzi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • s-type 4.2 v8 2005
Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« dnia: Sierpień 10, 2018, 10:35:43 am »
Problem pojawił się wraz z falą upałów, w zawieszeniu rano nic nie skrzypi natomiast wystarczy 15minut jazdy i nagle na każdym dole czy wzniesieniu słychać głośne skrzypienie, najbardziej gdy najeżdżam na progi zwalniające. Wstępnie sprawdzone wszystkie luzy i jest ok. Amortyzatory wymienione rok temu i mają zdolności po 60% więc też ok. Skrzypienie słychać z przodu auta. Jakiś czas temu wymieniane były tuleje stabilizatora, może ktoś miał podobny przypadek? Wrzucam dwa filmiki z jazdy, nie wiem czy dobrze to słychać: https://youtu.be/s_nv7cbtqbk https://youtu.be/4rsKCRztRpw

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2018, 11:01:28 am »
ja miałem skrzypienie z tyłu po wymianie drążków zbieżności, spróbuj popsikać wszędzie na gumowe elementy jakimś wd 40 czy czymś, u mnie pomogło

Offline baldzi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • s-type 4.2 v8 2005
Odp: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2018, 11:20:00 am »
Już próbowałem silikonem w sprayu i nic to nie dało. U mnie to nawet nie to że skrzypi ale napier... już. Ale tak jak mówię tylko i wyłącznie po nagrzaniu się to robi.

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:44:54 pm »
Miałem kiedyś podobne objawy w innym aucie - przeraźliwe skrzeczenie, jak mi się tuleja wahliwa zatarła. Tutaj jest ich sporo, więc powodzenia w szukaniu winnej :P
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline baldzi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • s-type 4.2 v8 2005
Odp: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:56:54 pm »
Wszystko wskazuje jednak na gumy stabilizatora

Offline ImpegarS-TYPE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2018, 22:33:42 pm »
Miałem podobnie i wespre tu wypowiedzi kolegów.
Tuleje mogą wyglądać ok ale niestety są już do wymiany. Miałem tak samo chociaż bardziej piszę to z Twojego opisu niż z filmiku. Po wymianie tulei w stabilizatorach i auto lepiej się prowadziło i nagle zniknęło skrzypienie.
To są ciężkie samochody i trzeba się liczyć z częstrzymi naprawami zawieszenia i hamulców. Z licznika sąduję, że to nowszy model od mojego więc nie do końca znam różnicę w modelu a nie sądzę by były bardzo odmienne.
Rada na kanał i najlepiej na ścieżkę do badania zawieszenia. Tam wszystko wyjdzie. 

Offline baldzi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • s-type 4.2 v8 2005
Odp: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2018, 19:22:50 pm »
Ch*j mnie strzeli z tymi tulejami. Wymienione na nowe, wysmarowane pastą teflonową, było dobrze przez 3 dni i znowu jest to samo........

Offline rusti99

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Kocham to forum
Odp: Głośne skrzypienie zawieszenia dopiero po rozgrzaniu auta
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2018, 11:59:32 am »
Miałem ten sam problem kilka dni temu wymieniłem drążki zbierznosci i już wszystko jest okey