Autor Wątek: x300, xjr problem z odpaleniem  (Przeczytany 1187 razy)

Offline TxT

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
x300, xjr problem z odpaleniem
« dnia: Lipiec 31, 2018, 18:16:16 pm »
na wstępie opisze historie mojego jaga, kupilem go z 10 lat temu, jako dobry zadatek na youngtimera z małym problemem, że czasem skrzynia wchodziła w tryb awaryjny, było to wtedy moje 4 auto, okazjonalnie nim wtedy pojeździłem, między czasie wymieniłem elektrozawory w skrzyni, ale problem nie ustal, auto odeszło na dalszy plan, tak stało kilka lat od czasu do czasu odpalane,  zaczęło nie równo chodzić, więc go oddałem do pierwszego mechanika, ten ustalił, że uszkodzone 2 cewki, ale jakoś brak czasu, między czasie mechanik zamknął warsztat, więc zakupiłem z sprawnego angola komplet cewek, przy okazji czujnik położenia i aparat zapłonowy(CMPS), zmieniłem świece i auto zaczęło chodzić jak zegarek, ale zastała się pompa wody, więc znów samochód stał bo ciężko było dostać tą pompę, więc z rok stał znów nieodpalany, po zmianie pompy, zaczęły się schody, bo silnik bardzo rzadko zaczął odpalać, jak już odpalił to chodził bardzo nierówno, podmieniałem cewki, mam jeszcze 4 niby sprawne, bez rezultatu, czujnik położenia wału, również bez rezultatu, mechanik podmienił też ten aparat zapłonowy, po tym jak go wyciągnął jag juz prawie wcale nie odpala, ogólnie jest problem z ustawieniem tego CMPS-a, bo ile wiemy jak ustawić CMPS, to nie wiem w jakiej pozycji wtedy ustawić koło pasowe, jest na kole pasowym strzałka, ale do czego ja ustawić?? ktoś ma jakiś schemat?
PS:
oczywiscie próbowaliśmy pierwszy cylinder w górnej pozycji i cmps na znaki, ale w tej pozycji nie ma szans na odpalenie.