Autor Wątek: Szarpanie na LPG na rozgrzanym silniku 3.0  (Przeczytany 1024 razy)

Offline kemot

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Szarpanie na LPG na rozgrzanym silniku 3.0
« dnia: Lipiec 09, 2018, 21:26:16 pm »
Witam. Od pewnego czasu mam problem z jazdą na gazie. Otóż w upalny dzień lub jak silnik już się dobrze nagrzeje (na zimnym wszystko ok) zaczyna szarpać. Po przełączeniu na pb wszystko ok. Błędy: p0037 obwód sterowania grzałki podgrzewanej sondy lambda (bank1, czujnik2), p1314 wypadanie zapłonu usterka katalizatora bank2, p0302 cylinder 2 wykryto przerwę zapłonu. Cewki ok. Świeca na 2 cyl wymieniona zaraz będzie wymieniona reszta bo też podobno w niezbyt dobrym stanie. Mechanik przeczyscil odmę bo mówił że zapchana. Po tych zabiegach został błąd sondy lambda ale mówi zeby się nim nie przejmować bo to jest ta za katem i na nic nie wpływa. O co może chodzić ? Możliwe że to ta sonda winna ? Może zapchany kat ? Może ta reszta świec ? Czy poprostu coś z sama instalacja gazowa ? Dodam że mam wywalony ostatni tłumik i zrobiony przelot. Może to mieć jakiś wpływ ?

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie na LPG na rozgrzanym silniku 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:50:10 pm »
sonda tylna daje sub feedback ktory wplywa na korekty, wymiana sondy, zdjecie klem , pojezdzic na benzynie sprawdzic korekty i wrocic do gazu.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Szarpanie na LPG na rozgrzanym silniku 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2018, 23:16:45 pm »
Prędzej obstawiam wtryskiwacze gazu. Moje co prawda przeżyły ok 110tys, ale wystarczają zazwyczaj na 50-60tys km. Objaw przycinajacych się wtryskow jest do złudzenia podobny do wypadajacych zapłonow.

Offline kemot

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Szarpanie na LPG na rozgrzanym silniku 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:07:22 am »
Tyle że gaz ma trochę ponad rok i może z 10 tys przejechane. Aczkolwiek jeszcze go nie serwisowalem. Nie wymieniałem żadnych filtrów itp. Tyle co ostatnio coś tam gaziarza niby wyregulował co nic nie dało. A sondy wszystkie są takie same czy różnią się czymś ? I w grę wchodzi tylko nówka czy mogę wsadzić jakaś używkę ?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Szarpanie na LPG na rozgrzanym silniku 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:12:54 am »
Podmień wtryski między bankiem 1 a 2  - będziesz miał przynajmniej jedną przyczynę wyeliminowaną.