Autor Wątek: Zawieszenie i amortyzacja  (Przeczytany 1166 razy)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Zawieszenie i amortyzacja
« dnia: Czerwiec 23, 2018, 00:05:19 am »
Jako że wszystko jest gdzieś i nigdzie, a i tak każdy zadaje nowe pytania proponuje wpisywać tu numery zamienników oryginału, jakość ich wykonania, problemy przy montażu jeśli ktoś akurat sie tego podjął, mile widziane zdjęcia i uwagi na temat jakichś dodatkowych śrub lub jego braku, i oczywiście uczuciu jakie mamy w jeździe próbnej typu, za twarde amory czy za niskie sprężyny. Po prostu stwórzmy sobie baze dobrych i złych produktów, aby nie wywalać pieniędzy w błoto

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Zawieszenie i amortyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2018, 10:10:11 am »
Mnie jeszcze ciekawi różnica po przejściu z amorków wersji Sport na Comfort. Warto ? Bo taka możliwość także jest. Nie ukrywam, że auto w wersji Sport jest zbyt twarde jak dla mnie.

Co do jakichkolwiek elementów zawieszenia - dolny wahacz przedni FEBI z tulejami - rok czasu jeździ, nie ma luzów. Sam wahacz jest taki sam jak w Mondeo Mk3 i w zasadzie wszystkie wahacze są takie same, jednynie mogą się różnić sworzniem i na to należy zwracać uwagę.
W drugiej stronie wymieniałem sam sworzeń wahacza na Lemfordera, ale cenowo wychodzi prawie 70% całego nowego nowego wahacza, więc drugim razem bym chyba kupił cały wahacz. Także jeździ rok i zero zużycia.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zawieszenie i amortyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2019, 18:38:42 pm »
Jako że wziąłem się za wymianę amorków w kocie i kilku innych dupereli napisze kilka spostrzeżeń.
1. Poduszka zawieszenia kolumny McPherson'a jest oczywiście inna niż w mondeo, ale nie tylko dla tego że siedzi w niej łożysko o oznaczeniu "BB1B 631487 B" ale też dlatego że sama poduszka jest inaczej wykonana, a raczej zalane w niej metalowe kielichy które mają większy otwór w środku, aby wewnętrzna bieżnia łożyska nie obcierała o poduszkę, a także krawędzie ścianek tych kielichów spotykają się pod kątem prostym, a nie są tłoczone z "łukami" co uniemożliwia osadzenie w nich łożyska.
2. Łożysko pod sprężynę jest identyczne jak w mondeo.
3. Plastikowe łączniki stabilizatora złe nie są, jeździł oryginał FoMoCo do tej pory, ale u mnie wyrwało główkę z jabłka chociaż reszta kulek w łącznikach ciasno siedzi. To pewnie przez mój styl jazdy i drogi jakimi dojeżdżam do miasta. Więc plastikowe są jak najbardziej w porządku.
4. Firma delphi robi bardzo dobre gumy na stabilizator tylny bo są powlekane nylonem od wewnątrz co zapobiega skrzypieniu.
Spodziewałem się gorszych zniszczeń w aucie ale i tak jest nieźle ;)
Poniżej galeria zdjęć jak uda mi sie dodać

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Zawieszenie i amortyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2019, 07:46:56 am »
Sztandi, miałem comforty i było troche jak w pontonie. Kupiłem twardsze (zielone). Samochód jest bardziej sztywny i troche lepiej tłumi dziury niz na comforcie.
Chyba gdzies na wsi nadal mam swoje comforty. Moge Ci je dać zebyś sobie sprawdził jeśli chcesz. Co do tych zielonych, mozemy sie gdzies ustawić w łodzi i sprawdzisz jak sie jeździ.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Zawieszenie i amortyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2019, 15:27:07 pm »
Nie no moje sporty choć twarde to okazały się sprawne (z tego co pamiętam to wyszło sporo, bo około 85% przód i ponad 70% tył) i nie kwalifikują się jeszcze jeszcze długo do wymiany a chyba przekładać ich tak dla sprawdzenia mi się nie chce :) A Ty z Łodzi jesteś ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Zawieszenie i amortyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2019, 15:28:10 pm »
Już tak ;)

Z tymi procentami to ostroznie... Pisałem ostatnio co mi maszyna pokazywała.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 10:31:32 am wysłana przez MicGin »