Autor Wątek: Skrzynia, silnik, gaz, Sony lambda - pomoc  (Przeczytany 1335 razy)

Offline grzesiek94

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Skrzynia, silnik, gaz, Sony lambda - pomoc
« dnia: Czerwiec 17, 2018, 14:55:13 pm »
Witam,
Niedawno kupiłem Jaguara x type 2.1v sprowadzanego z Niemiec w 2012 roku. Samochód ma przejechane 226k km przebieg oryginalny. Samochód wyposażony w manualną skrzynię biegów wymieniony olej i wszystkie filtry, założony gaz (2 miesiące temu nowa sekwencja BRC), samochód po przeglądzie, wszystko ok oprócz sond lambda.
Pierwsze pytanie, to czy zna ktoś mechanika z Łodzi, którego możecie polecić, nie zależy mi na tym żeby było mega tanio, chciałbym ten samochód zostawić u siebie na kolejne 5-6 lat.
Objawy jakie zauważyłem w sumie od początku to fakt, że biegi (1,2 czasami 4) ciężko wchodzą. Chodzi szczególnie o to, że jeżeli wrzucam jedynie to ma ona tak jakby dwa tory po których chodzi. Jeżeli lewarek przesune mocno w lewo, to jedynka wchodzi na dwa skoki po łuku ( nie wiem jak to lepiej opisać, normalnie w każdym innym samochodzie czuć, że bieg wchodzi i już, tutaj bieg niby wchodzi, ale jak go nie docisnęła to wyskakuje). Przy dwójce i czwórce również czasami to się zdarza.
Kolejna rzecz to spalanie oraz zbieranie się samochodu. Po mieście samochód pali 14,5l benzyny i około 18l gazu, w trasie 9l benzyny i około 12l gazu. Silnik pracuje równo natomiast cały czas świeci się check engine i od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że są to sondy. 3 mechaników w Łodzi nie podjęło się tego, nie wiem jakie mogą być tego koszty ( ktos, coś ??).
Pytanie do Was, czy ktoś miał podobne objawy, gdzie się mogę z tym zgłosić (tutaj proszę o sprawdzonego mechaniora od Jaguarów w Łodzi).
Pytania bonusowe, to :
Czy w jaguarze z V6 2.1 da się zrobić coś, żeby lepiej zbierał się na starcie? Czy ta wersja silnikowa jest w jakikolwiek sposób modowalna ? Czy można do tego dokładać turbinę? Czy jest w ogóle sens?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia, silnik, gaz, Sony lambda - pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2018, 15:12:31 pm »
1.Jak chcesz więcej mocy to wszystko da się zrobić, wstawić turbinę także. Koszt pięciocyfrowy i raczej nie będzie to z "1" z przodu.
2. Jakie wyrzuca komputer ? Jesteś pewien, że to sondy a nie np. od instalacji gazowej ? Do zrobić dobrze gaz w X-Type to naporawdę jest sztuką.
3. One i tak palą sporo, więc po mieście nie oczkiwałbym cudów, tym bardziej po Łodzi. Dla porównania mi w 3.0 spalanie w mieście pokazuje około 16.5l. Zastanawiają spore różnice między gazem a benzyną.  Zapytam kumpla, który od samego początku opiekuje się moim X-Typem, czy nie chciałby zerknąć na kolejnego Jaguara.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline grzesiek94

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Skrzynia, silnik, gaz, Sony lambda - pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2018, 15:22:04 pm »
Spalanie mi nie przeszkadza, liczyłem się z tym (może bardziej byłem nastawiony na 14 gazu niż 19, ale wiem że to są błędy ludzi którzy mi to zamontowali)
Jeśli chodzi o gaz to sprawa ma się tak, że przed montażem świecił się już check. Poontazu gazu dostałem info, że wgrali mi mapę na sztywno i póki sond nie naprawie ( 2 sondy 2 różne rodzaje) to bedeial na sztywno wgrane i nic mi nie będzie sterowało gazem.
Jeżeli bym się miał bawić w pięć cyfr to raczej bym zainwestował w 3.0 tylko tam napęd mnie nie przekonywal jeżeli chodzi o problemy z elektryką i ewentualnymi naprawami, dlatego wybór padł na 2.1.
Martwi mnie bardziej fakt, że chciałbym zlikwidować check engine, bo mam przeczucie że to właśnie sondy są problemem ( mechanik z Mileszek, którego zresztą bardzo cenię, nie chciał od razu za sondy się brać, bo że względu na brak odpowiedniego sprzętu nie był wstanie tego w 100% zweryfikować, polecił mi spotkał się z elektrykiem, natomiast do nich akurat podchodzę z rezerwacją przez niemiłe doświadczenie, tutaj też przydałoby się pewne źródło)

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Skrzynia, silnik, gaz, Sony lambda - pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2018, 16:44:41 pm »
Check swiecocy to rozne przypadłości. Dobrze zebys mial kody błędów.
U mnie check zapala sie od gazu - cisnienie paliwa, czy jakos tak (P0191)
Jak mialem rozwalone katalizatory tez sie swiecił i wywalalo inne błędy. Czasem sonda, a czasem cos innego. Po wymianie katów check znikł.

Proponuje na poczatek spisac kody ;)
A co do spalania.... Coż. Kwestia infywidualna :P