Autor Wątek: Wysoka temperatura silnika XF 2.7  (Przeczytany 3626 razy)

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« dnia: Maj 01, 2016, 23:47:21 pm »
Witam,
wczoraj podczas jazdy w korku (jazda 30 metrów, postój i tak dalej), po około 40 minutach jazdy, już praktycznie jak z tego korka wyjechałem, w centrum komunikatów wyświetlił się pomarańczowy komunikat o przekroczonej temperaturze silnika. Zjechałem na bok bo była akurat zatoczka, komunikat zniknął w niecałe pół minuty. Sprawdziłem poziom płynu, wentylator pracował. Pojechałem dalej już bez korków, komunikat się nie pojawił więcej. Czy to normalne? co mam sprawdzić?
Pozdrawiam

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2016, 23:53:53 pm »
nagrzej jeszcze raz i sprawdź co się stanie może termostat się zaciął i nie otwarł obiegu na chłodnice
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2016, 00:18:59 am »
Niczym stanąłem w korku to przejechałem jakieś 60 km, wiec silnik raczej był rozgrzany.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2016, 00:35:04 am »
był rozgrzany ale możne nie na tyle żeby termostat się otworzył dopiero w korku na postoju nagrzał się do temperatury otwarcia termostatu a że termostat się przyciął mechanicznie i nie otworzył obiegu na chłodnice to czujnik temperatury  zasygnalizował  przegrzanie często po okresie zimowym kiedy termostat przez dwa nawet trzy miesiące nie otwiera się a w dyszlu to norma to się przytnie . Nagrzej auto na postoju aż do włączenia wentylatorów i obserwuj temperaturę jak będzie ok to nie ma co panikować Albo wymień termostat tak proforma  
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2016, 00:45:43 am »
Ok, bardzo dziękuje za radę, tak zrobię. Szkoda ze nie ma tradycyjnego wskaźnika temperatury, nie ukrywam ze mi tego brakuje.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2016, 18:29:31 pm »
Żeby nie zakładać wątku nowego, mam pytanie czy z waszych silników tez taki żar bije, nawet jak jest silnik na postoju "P",  to przy takiej aurze załącza sie szybko wentylator i cały czas pracuje?
Pozdrawiam:)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2016, 19:56:32 pm »
Zależy co znaczy szybko. Wentylator na postoju załącza sie po otwarciu (pełnym) termostatu.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2016, 22:04:30 pm »
wentylator chodzi bo mam klime cały czas załączoną a żar jest niemiłosierny już po 15 min pracy silnika
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2016, 14:25:56 pm »
Witam ponownie,
problem rozwiązany, okazało się że nie było wystarczającego przepływu powietrza przez chłodnice. Taka warstwa brudu tam była że się przeraziłem. Polecam sprawdzić układ chłodzenia :)
pozdrawiam

Offline ukasz1989

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Wysoka temperatura silnika XF 2.7
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2018, 11:44:56 am »
Witam,

Chciałem podnieść temat.

Pojawiał mi się komunikat "engine temperature high" po staniu w korkach, ale po wyjechaniu z korków komunikat się wyłączał, dlatego trochę to zaniedbałem. Niestety doprowadziłem do sytuacji w której pojawił mi się nawet komunikat "Engine overheat", natychmiast zaprowadziłem Jaga do swojego znachora. Znachor okazało się że musiał nauczyć się naprawy tego problemu, padło na termostat. Otrzymałem informację że są termostaty górny i dolny, że dolnego nie może dostać i że wymieni górny i zobaczymy co się dzieje.

Po odbiorze dalej wyskakuje komunikat "engine temperature....". Nie ukrywam że koszt mały nie był, dlatego chcę wrócić do znachora żeby poprawił naprawę.

Chciałbym was prosić o sugestie dla mojego znachora co ma sprawdzić?

PS. Chłodnice uruchamiały się tak samo przed jak i po naprawie i warczały jeszcze kilka momentów po gaszeniu samochodu. Na trasie problem nie występował. Najgorzej było jak włączyć klimatyzację i stać w korku. Pewnie to nie ma powiązania, ale pojawia się też jasny dym pod maską.