Autor Wątek: Nieprawidłowe działanie autoalarmu? X-type  (Przeczytany 1675 razy)

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Nieprawidłowe działanie autoalarmu? X-type
« dnia: Czerwiec 06, 2018, 18:28:09 pm »
Witam, mam następujący dylemat w sprawie alarmu: w moim świeżo zakupionym X-typie rocznik 2008 zgodnie z instrukcją alarm uzbraja się się po 2-krotnej blokadzie kluczykiem, a zaczyna wyć po otwarciu drzwi przy użyciu kluczyka(po kilkunastu sekundach lub natychmiastowo po otwarciu innych drzwi) a także po otwarciu z pilota bagażnika i otwarciu klapy.

W jednym z wątków przeczytałem, że po zostawieniu otwartego okna i po uzbrojeniu alarmu, włożenie ręki do środka powinno uruchomić alarm, u mnie jednak tak się nie dzieje. Oczywiście drzwi też nie mogę otworzyć za pomocą klamki, ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś wrzuci mi przez zamkniętą szybę cegłę, to alarm się nie uruchomi? Próbowałem go też rozbujać na boki, czy zadziała może jakiś czujnik przechyłu jeśli w ogóle jest zamontowany ale nic się nie dzieje.


Czy alarm ten działa prawidłowo, a może te alarmy/czujniki montowane były nie we wszystkich rocznikach/wersjach lub w różnych konfiguracjach, czy po prostu mam coś uszkodzone? Z góry dziękuję za odpowiedź
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Nieprawidłowe działanie autoalarmu? X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2018, 07:17:14 am »
Po podwójnym naciśnięciu przycisku zamknij samochód się rygluje i nie da się otworzyć drzwi od środka, przy włożeniu ręki do auta przez otwartą szybę alarm powinien się uruchomić, przy otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem alarm uruchamia się ze zwłoką, a przy otwarciu bagażnika z pilota alarm się nie uruchamia. Przynajmniej tak jest u mnie. Alarmu się nie da uzbroić mając którekolwiek drzwi otwarte zatrąbi wtedy dwa razy, to samo jest z klapą bagażnika, szybą bagażnika i maską, choć na liczniku nie wyświetla się żaden komunikat w przypadku maski. Jeśli masz składane elektrycznie lusterka, to w łatwy sposób można dołożyć składanie ich podczas ryglowania (ja tak mam)  :-clap
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Nieprawidłowe działanie autoalarmu? X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2018, 08:06:24 am »
Jeśli masz składane elektrycznie lusterka, to w łatwy sposób można dołożyć składanie ich podczas ryglowania (ja tak mam)  :-clap

Jak się to robi?

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Nieprawidłowe działanie autoalarmu? X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2018, 10:53:35 am »
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2018, 19:15:21 pm wysłana przez MicGin »

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Nieprawidłowe działanie autoalarmu? X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2018, 09:25:48 am »
Czy zatem brak uruchomienia alarmu przy ruchu w środku to będzie wina uszkodzonego czujnika (na allegro widziałem czujnik znajdujący się w podsufitce pod osłoną oświetlenia - jeśli to jedyny czujnik we wnętrzu) czy może nieprawidłowego zaprogramowania alarmu? (alarm uruchamia się jeszcze po otwarciu bagażnika przyciskiem). Czy można ten alarm w jakiś sposób zresetować/zaprogramować?
Jaguar X-type 2.2D 2009