Autor Wątek: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc  (Przeczytany 1743 razy)

Offline Megan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« dnia: Maj 31, 2018, 12:53:48 pm »
Cześć chłopaki jestem tu nowa....a od wczoraj stałam się prawie szczęśliwą właścicielką S Type 3.0 w automacie....Problem polega na tym że gdy wracałam auto tak jakby nie chodziło na jeden gar (kulało) a dokładniej co chwile przez sekundy 2-3 szło normalnie i tak na zmiane przez całą drogę z tym że bardziej kulało... gdy wyprzedzałam autko się zbierało do 3-4 tyś obrotów ale było czuć nie przepalone paliwko i trzęsło budą.....dzisiaj sprawdzałam świece niby są dobre jedna była cała w oleju razem z cewką i zauważyłam że dwa przewody idące od kolektora są ułamane czy to może być przyczyną? dodam że na postoju obroty trzymają się na 900 i delikatnie falują, czasami jest odczuwalne gorące powietrze od spodu tak jakby delikatny zapach spalonki.... aha i co najważniejsze autko się nie gotuje wskazówka stoi tak jak powinna na środku ;)  Czy ktoś z Was miał podobną przypadłość w swoim Kocurku...?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2018, 15:44:46 pm »
Sama sobie odpowiedziałaś. Ogarnąć te połamane przewody do podciśnienia, zmienić uszczelkę dekla ze świecami i auto ożyje
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Megan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2018, 22:59:49 pm »
nie znalazłam w necie uszczelki świec i chyba nie bardzo wiem jak to wygląda  :( zmieniałam kiedyś ale tylko uszczelkę pokrywy zaworów nigdy świec .. proszę powiedz mi gdzie to szukać i jak się za to zabrać .. masz racje jutro się zabiorę za te wężyki mam nadzieję że to tylko to nic poważniejszego  :) i dziękuję za odpowiedż  :-*

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2018, 00:03:47 am »
Nie napisalem uszczelki świec, tylko uszczelkę dekla (zaworów) ze świecami
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:02:06 am »
Wszystko znajdziesz w sklepie v12 lub u Karola w Szamotułach.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Megan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2018, 23:09:56 pm »
ok w poniedziałek będę zamawiać dziękuję za pomoc  jesteście super :-thank .. tak więc ogarnęłam prawie wszystkie przewody od ssącego i jest o niebo lepiej ale silnik jeszcze przerywa i nie przepala jak powinien no i właśnie mam problem z jednym przewodem nie mam bladego pojęcia gdzie on ma być, bardzo proszę o pomoc bo już mi ręce opadają :( szukałam nawet schematu wszystkich ciśnieniowych w google ale nic nie znalazłam może wrzucę fotki to coś doradzicie bo wiem że macie dużą wiedzę bardzo proszę o pomoc  :-K

Offline Megan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2018, 16:06:31 pm »
Witam Panowie mam nie mały problem, odłączył mi się wężyk podciśnienia idący od kolektora następnie łączy się z trójnikiem i wisi na dole po stronie kierowcy, nie mam bladego pojęcia gdzie go podpiąć  ??????... czy moglibyście zajrzeć pod maskę waszych kocurków i zobaczyć w jakim ma być miejscu :-help pozdrawiam

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2018, 16:59:18 pm »
Ten przy trójniku w trójnik a ten drugi też jest od instalacji LPG także trzeba poszukać. Może do reduktora ma iść
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Megan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Nie chodzi na jeden gar... Proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2018, 21:57:52 pm »
miałeś racje faktycznie ten podciśnieniowy wchodzi w reduktor LPG  :-thank  :-*