Autor Wątek: x308 żarówki słabo świecą albo wcale  (Przeczytany 1357 razy)

Offline Eaazzy

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
x308 żarówki słabo świecą albo wcale
« dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:32:50 am »
 :-help
Wita serdecznie.
Jestem nowym i szcześliwym posiadaczem Jaguara x308 4.0 (Anglik) i mam problem ze światłami po stronie lewej czyli pasażera tylko z przodu.
Swiatło długie nie działa w raz ze światłem pozycyjnym, a światło mijania jaki ma dzień tak działa. Czasem mocniej a czasem jak przez mgłę.
Prawa strona (kierowcy) działa bez zarzutu.

Starałem się dowiedzieć jak najwięcej z nie jednego forum ale na dobrą sprawę nic nie znalazłem. Sprawdziłem bezpieczniki, kable i żarówki. Chcialem też sprawdzić mase i ją wyczyścić ale nie jestem w stanie jej znaleźć, nawet przy pomocy pdf z http://jagrepair.com/JaguarXJ6XJ8ElectricalOBDIIcodes.htm. Dwie najbliższe masy zaraz obok skrzynek z bezpiecznikami wyczyscilem, gdyż myślałem że to będzie jedna z nich, ale nawet po ich odpięciu żarówki zadecydowały że nie zgasną.

Czy ktokolwiek z forumowiczów uborykał się z podobnym problemem?
Co robię źle?
Co mam sprawdzić teraz?

Jeśli ktokolwiek znajdzie jakiś błąd powyżej, z góry przepraszam. Polska język very trudna.

Mam nadzieję że opisałem wszystko co zrobiłem, każda pomoc mile widziana, a osoba która to zdiagnozuje bez patrzenia na samochód ma u mnie %%%.

Z góry dziękuję.

Daniel
 :-help

Offline Eaazzy

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: x308 żarówki słabo świecą albo wcale
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2018, 16:02:17 pm »
Mały updejcik.
Dzisiaj rano znalazłem masę od świateł pasażera, która znajdowała sie po stronie kierowcy... Ta masa jest dla swiatel przednich od pasażera jak i również od kierowcy. Wyczyscilem wszystko jak nalezy, podłączyłem i się okazało że strona pasażera jak nie działał tak nie działa a po stronie kierowcy światła mijania przygasły. Jestem w kropce... Znowu...

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: x308 żarówki słabo świecą albo wcale
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2018, 21:23:55 pm »
Sprawdź wszystkie masy i punkty plusowe. Oraz czy nie skorodowały wtyczki wiązek.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<