Autor Wątek: ksenony do s-type  (Przeczytany 5953 razy)

RafiBBJag

  • Gość
ksenony do s-type
« dnia: Maj 19, 2009, 17:35:24 pm »
Czy ktoś montował zestaw ksenonów do naszych Kotów? Nie orginał, a Made by Allegro. ??
 :-tylko

Dorsześ

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:25:52 pm »

RafiBBJag

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2009, 18:02:32 pm »
O ktoś odpowiedział na mojego posta  :-thank
Jaką barwę światła wybrałeś? Ile kelwinów? Montowałeś również filtry przeciwzakłóceniowe?
A może dasz radę zrobić fotkę jak reflektory wyglądają po przeróbce?
 :-thank

Dorsześ

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2009, 19:35:46 pm »
Fotkę zrobię w najbliższym czasie.
Temperaturę wybrałem 8tyś więc to całkiem przyjemny kolor :-super

Jeśli chodzi o filtry to nie montowałem, sprzedawca zarzekał się, że nic nie będzie zakłócane prze przetwornice i miał rację...

a jak wyglądają...? Obłędnie! :-tylko mogą tak wyglądać :)

Pozdrawiam

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:17:39 pm »
8kilo to niezły szpan już. Na wioskach robi wrażenie. Laski chyba same przez szyby wchodzą.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Dorsześ

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:27:18 pm »
Nie wiem czy to szpan czy nie.
Tu w UK chyba mało kto zwraca uwagę.
Poza tym sprzedawca (i chyba miał rację) mówił, że ta temperatura jest najbardziej przyjazna dla oka i optycznie daje najmocniejsze światło. Porównania nie mam więc nie wiem jak to ma się do innych temperatur....

A swoją drogą...szpan to chyba ksenon w kadecie  :-super

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:37:11 pm »
4300K jest najlepszą barwą dla oka, a wszystko powyżej 6000K gorzej oświetla droge, natomiast ma tą "fajną" niebieską barwę. I głównie tą barwą większość się kieruje. Sprzedawca wciśnął ci to czym dysponował. Trzeba było poczytać troche w necie. Sporo o tym jest.

"... optycznie daje najmocniejsze światło". Ciekawe czy tylko dla ciebie, czy również dla jadącycj z naprzeciwka. Nie zdajesz sobie sprawy jak 8K wali po oczach w nocy.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Dorsześ

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:49:56 pm »
Może i trzeba było o tym poczytać.
Fakt faktem fajnie wygląda i kociak wygląda młodziej.
A czy wali po oczach... ciężko mi się ustosunkować.

Z drugiej strony, nie jest to aż tak drogie w tej chwili, że zmiana  na inna barwę nie jest wykluczona.
Pożyjemy zobaczymy.

Dorsześ

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:53:26 pm »
Czyli....
z czysto technicznego i użytkowego punktu widzenia ten że sprzedawca poprostu wcisnął mi kit tak?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2009, 00:09:20 am »
Szukałem w necie ale nie mogę znaleźć. Jest (a może było) dwóch producentów żarników, a mianowicie Osram i Philips. Oboje robią żarniki o temp 4300K i chyba Filip robi jeszcze 4800K lub 5100K (nie pamiętam). Są to żarówki które mają homologacje, wszystko inne nie ma. 6, 8, 10 i 12000K są produkowane przez chinoli, którzy nie wiedzą nic o homologacji E, badań w tunelach itp. Ważny jest efekt końcowy. Mają być niebieskie, fioletowe, różowe i są. Czekam na moment kiedy Policja weźmie się za nielegalne xenony, tak ja pare lat temu za zaspawane szyby.
Czyli....z czysto technicznego i użytkowego punktu widzenia ten że sprzedawca poprostu wcisnął mi kit tak?
Zaoferował ci to co miał. Jakby ci powiedział "Tak, będe miał 4300K za tydzień" to byś clicknął gdzie indziej i nie czekałbyś tygodnia.

Ja zawsze miałem żarnik 4300K. Kolega nie dawno zakładał zestawik 6000K i po tygodniu zmienił na 4300K, a co dopiero 8000K. Toż to nie jest białe tylko niebieskie.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Pascal

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2009, 03:41:42 am »
Co do policji to oni sa sto lat za murzynami ale nie wiem czy panowie wiecie, ze za zmiane reflektorow halogenowych na hid mozecie np nie otrzymac odszkodowania z ubezpieczalni przy dzwonie. Ksenony to nie tylko przetwornice i zarniki, to takze chocby spryskiwacze w zderzaku, czujnik wysokosci auta(hid sa auto.poziomowane), modul lub moduly swiatel. Nawet felgi powinny byc alu a nie stalowe, takie tam szczegoliki...
 

qbaty

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2009, 08:43:34 am »
Żadne zestawy HID z allegro nie mają homologacji E. Co za tym idzie nie mogą być używane na drogach publicznych. Czasami można znaleźć na opakowaniu, drobnym druczkiem, "for car show usage only" (czyli "tylko do celów pokazowych").
Oczywiście policja i diagności w Polsce na razie nie zwracają na to uwagi. Choć widziałem kiedyś w "Uwaga pirat" na tvn turbo, jak policjant przyczepił się do tylnych lamp w Audi TT - auto było sprowadzone z US, zarejestrowane w PL, a kierunki czerwone  :-gwizd I pan policjant szukał homologacji E na kloszach  :-gwizd
Ale tak jak napisał Pascal - prędzej przyczepi się do tego ubezpieczalnia. Jak wiemy firmy ubezpieczeniowe zrobią wszystko, żeby nie wypłacić odszkodowania.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2009, 11:20:09 am »
Kiedyś czytałem o takim przypadku jak na prostej drodze podczs szarówki zderzyły się 2 auta. Typowe uderzenie jak podczas testów NCAP, czyli dwa auta jadące naprzeciwko siebie i trykają się rogiem. W tym wypadku auto B musiało zjechać ze swojego toru, żeby przydzwonić w auto A. Pan z auta A wkurzony, że jak to pan B mógł go nie widzieć, że co on ślepy jest xenonów nie widzi, że pogoda super i wogóle nocy jeszcze nie ma i ah i oh. Przyjechała Policja i pytają się Pana B co było powodem takiego zachowania. Oślepiło mnie auto A i nie widziałem gdzie jade. Jak sie okazało auto A miało HIDy i świeciło wszedzie tylko nie na droge. Oczywiście Policja ukarała mandatem za spowodowanie wypadku kierowce auta A. Myślę że również miał problem z odszkodowaniem jeśli miał AC.

Ja rozumiem Waszą chęć posiadania xenonów. Jak to golf II, opel astra czy mercedes 124-ty mają, a wy macie JAGUARY!!! i macie tylko halogeny. Wstyd. O ile ja nie miałem takiej opcji (X300 nie wychodził na xenonie), o tyle Wy mogliście sobie szukać wersji z xenonem, a nie rzeźbić teraz w gównie. Chcesz xenon? Kup Oryginalny reflektor, przystosowany do żarnika xenonowego z oryginalnymi przetwornicami, przerób instalacje i ciesz się legalnym xenonem. Ale nie, bo to kosztuje dużo pieniążków.

Pozdrawiam.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Pavel

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2009, 12:50:42 pm »
Żadne zestawy HID z allegro nie mają homologacji E. Co za tym idzie nie mogą być używane na drogach publicznych. Czasami można znaleźć na opakowaniu, drobnym druczkiem, "for car show usage only" (czyli "tylko do celów pokazowych").

Ja rozumiem Waszą chęć posiadania xenonów. Jak to golf II, opel astra czy mercedes 124-ty mają, a wy macie JAGUARY!!! i macie tylko halogeny. Wstyd. O ile ja nie miałem takiej opcji (X300 nie wychodził na xenonie), o tyle Wy mogliście sobie szukać wersji z xenonem, a nie rzeźbić teraz w gównie. Chcesz xenon? Kup Oryginalny reflektor, przystosowany do żarnika xenonowego z oryginalnymi przetwornicami, przerób instalacje i ciesz się legalnym xenonem. Ale nie, bo to kosztuje dużo pieniążków.
:-za



Dorsześ

  • Gość
Odp: ksenony do s-type
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2009, 12:52:44 pm »
Dałeś mi do myślenia.
Jeśli mam sobie tym napytać biedy to może i lepiej bez tego taniego rozwiązania.
Było na tyle tanie, że nie będzie mi żal tego rozmontować.
Swoją drogą nawet nie orientowałem się czy oryginalne reflektory np z auta z 2005 roku będą pasowały do 2000 r.


Pozdrawiam