Autor Wątek: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie  (Przeczytany 8786 razy)

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2017, 13:57:24 pm »
Dzięki, wypróbuję

Offline sopel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • W życiu nie ma nic bardziej stałego jak ZMIANY ;-)
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2017, 16:05:01 pm »
Hej ! Właśnie jestem po operacji czysczenia skór w moim kotku , magiczna gąbka i "biały jeleń" trochę pracy a na koniec Gliptone jako zabezpieczenie i efekt na jasnej skórze rewelacyjny ! Dzięki za radę ! Ludzie pytają czy to nowe auto jak wsiadają do mnie :) A jeżdże we Wrocławiu na TAXI ;) Jeden  gość pytał czym tak pięknie doczyściłem skóry ,więc podałem mu receturę ! :) Pozdrawiam serdecznie 

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 15, 2017, 06:38:59 am »
Cieszę się kolego że jesteś zadowolony z efektów. Tak jak wspominałem warto było spróbować :)  :-za
GO HARD OR GO HOME...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 15, 2017, 11:20:02 am »
Jedyną wada tego rozwiazania jest to ze trzeba bardzo dobrze wycierac skórę bo inaczej zostaja mazaje z brudu. Przynajmniej tak sie dzieje na skorze w Mercu ktora ma dziwną dość fakture. Kocur ma prawie gładką

Ale czysci super :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 15, 2017, 13:08:08 pm »
Ja zawsze wycieram mikrofibra do sucha po kawałku i tak Lecę całość :)
GO HARD OR GO HOME...

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 15, 2017, 15:32:41 pm »
Mam nadzieję, że czyścicie te skóry pianą, która powstała po zmieszaniu wody z mydłem a nie bardziej płynnym roztworem tej mieszanki. Bo wyczyścić można nawet wodą z płynem do naczyń typu "ludwik" tylko, że po kliku zabiegach czyszczenia specyfikiem na bazie wody skóra pęka jak prezerwatywa na murzyńskim prąciu. Woda to największy wróg skóry!

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 15, 2017, 22:11:29 pm »
Nie popeka jeśli od razu wytrzesz do sucha i robisz małymi powierzchniami. Nawet nie zdąży sie wtedy napić. Na to później jakaś "odżywka" do skór i bedzie git
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 16, 2017, 01:03:20 am »
Dokładnie, chyba nikt normalny nie zalewa fotela wodą :D Ja zawsze robię na bieżąco właśnie pianą i od razu wycieram :D
GO HARD OR GO HOME...

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 16, 2017, 16:45:53 pm »
Każda tapicerka skórzana ma strukturę mikroporowatą. Wiedziano już o tym w VII wieku p.n.e. i dlatego czyszczono skóry tłustymi specyfikami wolnymi od wody. Woda zawiera wiele wapnia, żelaza i innego kamienia, który natychmiast wypełnia mikropory. Nie pomoże tutaj żadne szybkie wycieranie czy odparowanie. Nawet gładkie naczynia szklane po umyciu potrafią nosić ślady mycia twardą wodą. Łatwo sobie wyobrazić ile materiału ściernego zostaje w skórze. Dlatego profesjonalne firmy detailingowe jak już muszą użyć wody do skóry to robią to wodą demineralizowaną a nie zakamienioną kranówą.

Oczywiście, że jedno, dwa czy nawet trzy takie czyszczenia z użyciem wody nie spowodują nagle pęknięć, ale jak ktoś systematycznie będzie stosował wodę do skóry to życzę powodzenia ;)

Offline Alter440

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • S-type 2004, 2.7D
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2018, 21:41:25 pm »
Ja od lat używam szarego mydła i nic więcej żadnej chemii. Mydło czyści i nawilża skórę. To najlepszy sposób. Ja czyszczę fotel etapami a powstała pianę wysysam odkurzaczem piorącym. Po takim żabiego skóra jest czysta i matowa, tylko trzeba się przyłożyć do tego i robić to dokładnie i bez pośpiechu. Polecam zwłaszcza na jasna skórę bo najbardziej widać efekt.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2018, 20:01:54 pm »
dziś czyściłem skóry szarym mydłem i efekt mega :) ale polecam szczotkę z miękkim włosiem, lepiej dociera do porów w skórze

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2018, 18:57:29 pm »
Dzięki @qlimaxer! :)

Jestem właśnie po myciu skór, mydło biały jeleń w płynie + tania magiczna gąbka z rossmana. Efekt niesamowity.

Trzeba koniecznie zaopatrzyć się w suchy czysty ręcznik, bo brud wymyty z porów zaczyna się mazać i dobrze jest go wtedy wytrzeć.

Na koniec poszło CarPlan Leather Valet (polecam CarPlan - niedrogie a dobre. Próbowałem znaleźć coś polskiego ale CarPlan jest niestety póki co lepszy)

PS. Tania magiczna Domol niestey okazała się dość nietrwała i po myciu w zasadzie jest do wyrzucenia. Wszystkie takie są?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 19:01:36 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:41:06 pm »
efekt u mnie też dobry, ale idealnie nie da się skóry doczyścić, dobre żeby na bieżąco dbać, a głebsze brudy to gliptone tylko ratuje, albo oddanie na czyszczenie parą

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Czyszczenie skór - moje doświadczenia i miłe zaskoczenie
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2018, 21:52:58 pm »
Te gąbki takie są wszystkie. Ścierają się dość szybko i to normalne :) Jeśli chciałbys bardziej trwałe gąbki magiczne to polecam ci z Jana niezbędnego. Ja kupiłem w piotrze i Pawle i sa znacznie trwalsze aniżeli te z rossmana na wierzchu mają taką czerwoną czesc do szorowania ktora ja uzywalem tylko jak mialem cos powierzchownie zaschniętego oczywiscie bardzo delikatnie zeby nie zrobic zadnej krzywdy  :)
GO HARD OR GO HOME...