Autor Wątek: Jaguar X-TYPE 2.1 amortyzatory  (Przeczytany 1057 razy)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Jaguar X-TYPE 2.1 amortyzatory
« dnia: Marzec 22, 2018, 20:41:04 pm »
Witam czy do x-type 2003 rok 2.1 v6 podejdą amortyzatory przednie od 2.0diesla bądź 2.5/3.0benzyna?
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Jacek90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jaguar X-TYPE 2.1 amortyzatory
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2018, 17:17:11 pm »
Tak, przednie amortyzatory do 2.1L pasują od każdej innej wersji silnikowej.

Ja z kolei mam problem z nowowymienionymi amortyzatorami. Kupiłem 4  nowe Bilstein, po wymianie było teoretycznie ok, teoretycznie, bo zrobiłem samochodem 20km i stał w garażu przed prawie pół roku. Jechało się sztywno, wręcz perfekcyjnie.
Po 6 miesiącach, zaprowadziłem go do mechanika, wymienił wszystkie tuleje tylnego zawieszenia wraz z łącznikami, pojechałem na przegląd, a tam przednie zawieszenie sprawność 90% oba koła, a tylne 28%! Najpierw okazało się, że górne mocowania amortyzatorów tylnych były niedokręcone (ostatni raz zostawiłem samochód u tego "specjalisty" mechanika od starych Golfów), następnie znów pojechałem na przegląd, a tam tył 32%! Próbowaliśmy dociążać bagażnik, ale to niemal nie poprawiło wyniku. Przegląd przeszedł tylko dlatego, że diagnosta widział, że wszystko jest nowe, ale sam nie potrafił wyjaśnić dlaczego taki wynik.
Wie ktoś czego to może być przyczyna? Na niedokręconych amortyzatorach przejechałem może, 30km, waliło nieziemsko, ale nie byłem świadomy, że mechanik zrobił takiego babola. Czy przez to amortyzatory zostały uszkodzone? Nie ma wycieku, a przejechały może 60km, z czego 30km kiedy były niedokręcone.
Ma ktoś jakiś pomysł? Muszę kupić nowe?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2018, 17:27:28 pm wysłana przez Jacek90 »
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
2002 X-Type V6 2.1 manual.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Jaguar X-TYPE 2.1 amortyzatory
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2018, 19:49:33 pm »
Może to jakieś buble i ci cały gaz wyleciał