Autor Wątek: pompa paliwa nie działa  (Przeczytany 1159 razy)

Offline szegi90

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
pompa paliwa nie działa
« dnia: Luty 28, 2018, 20:19:37 pm »
Jag 2,5 2006 r.  samochód nie odpala, błąd P2635, pompka nie podaje paliwa, sprawdzony bezpiecznik i wyłączniki uderzeniowy.

Jutro dalsza część poszukiwań, czy ktoś ma jakiś pomysł ? Najprawdopodobniej trzeba będzie się do niej jakoś dostać dlatego mam kilka pytań:
1. Czy opuszczenie baku jest faktycznie tak czasochłonne, czy tak jak na kilku filmach prościej wyciąć blachę pod tylną kanapą i uzyskać dostęp od góry?
2. Czy pompkę można sprawdzić bezpośrednio z zasilania z akumulatora/prostownika czy w jakiś inny sposób ?
3. Gdzie znajduje się sterownik pompy, jak go sprawdzić czy działa prawidłowo ?
4. Czy do tego silnika pasuje pompka z innego modelu/ marki ?

Jeżeli ktoś ma wiedzę w tym temacie prosiłbym o podpowiedź.





Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: pompa paliwa nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 22:08:05 pm »
Jeżeli teraz nic nie słychać to poproś kogoś niech przekręci kluczyk na pozycję 1 a sam słuchaj z okolic prawej strony tylnej kanapy - powinno być słychać ze 2 sek pracę pompy.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: pompa paliwa nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2018, 22:26:26 pm »
Cześć,
1. W zeszłym roku miałem podczas mrozów taki sam problem. Wyciągałem pompkę bez wyciągania baku i bez wycinania dziury. Odkręcasz wał od tylnego mostu, tłumik od rury wydechowej, opaski trzymające bak, rozpinasz filtr paliwa i pozwalasz baku się zsunąć. Będzie wisiał na przewodach a nad nim jest na tyle miejsca aby wykręcić dekiel i wyjąć pompę z całym koszem i paliwomierzem. Dostęp nie jest najprostszy ale da się i wg mnie jest mniej roboty niż ściągać cały bak.
2. Z tego co pamiętam do baku wchodzi cała wiązka kabli. Nie byłem chyba w stanie ustalić które zasilają pompę i dlatego ją wyjąłem zamiast sprawdzić czy będzie pracować podłączona na krótko. Po wyjęciu podłączyłem do akumulatora i normalnie sobie franca zaczęła pracować ... Po zamontowaniu samochód odpalił i jeździł bez problemów przez kolejny rok  :-tylko
Na pytania 3 i 4 nie jestem w stanie odpowiedzieć.
Pozdrawiam

Offline szegi90

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: pompa paliwa nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2018, 13:12:50 pm »
Problem rozwiązany, dzięki KoloRZ,  nie wiem jaka przyczyna ale również wyciągnięcie pompy paliwa i próba jej uruchomienia zakończyła się powodzeniem, musiała się gdzieś zawiesić albo faktycznie coś od tych mrozów.  W razie czego teraz jest łatwy dostęp do niej przez wycięcie pod kanapą, ale oby nie trzeba było go używać. Pozdrawiam temat do zamknięcia !!!

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: pompa paliwa nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:23:02 pm »
Po półtorej roku pompka jednak padła na amen. Trochę poszperałem poszukałem, zaryzokowałem i kupiłem nową oznaczoną "POMPA PALIWA FORD MAVERICK FOCUS II ESCAPE 7L849H307BA"za 95 PLN. Nieco się różni od oryginału ale pasuje bez najmniejszego problemu. Moze się komuś ta informacja przyda.
Pozdrawiam