Autor Wątek: Niedziałające elektryczne tylne szyby  (Przeczytany 1613 razy)

Offline Zbyszek__

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Kocham to forum
Niedziałające elektryczne tylne szyby
« dnia: Luty 26, 2018, 13:47:32 pm »
Witam szanownych forumowiczów, chciałem się Was poradzić w sprawie otwieranych elektrycznie szyb w tylnych drzwiach - zarówno w lewych jak i prawych. Moje auto to Jaguar X-Type 2.5 rocznik 2003. Otóż od momentu zakupu Jaga mam z tym problem, tzn. z panelu od strony kierowcy wszystko ładnie się otwiera i zamyka zarówno lewa jak i prawa tylna szyba opuszczają się i zamykają bez problemu. Natomiast kiedy ktoś siedzi z tyłu to przycisk otwierania/zamykania szyby nie działa - zarówno ten w lewych jak i prawych drzwiach. Nie działa zarówno po wciśnięciu blokady otwierania na panelu od strony kierowcy jak i po jego wyłączeniu. Zamierzam się do tego zabrać jak tylko zrobi się trochę cieplej - do tej pory jedynie sprawdziłem schemat bezpieczników gdyż sądziłem, że może się coś przepaliło ale jak zdążyłem doczytać bezpieczniki w skrzynce (numery 60 i 61) odpowiadają za otwieranie szyb ale dwóch po jednej stronie naraz (60 za obie lewe boczne a 61 za obie prawe) więc temat bezpieczników odpada gdyż przednie otwierają się i zamykają bez problemu, chyba że są jakieś bezpieczniki nieujęte w schemacie w co wątpię. Miał ktoś może podobny przypadek i poradziłby gdzie może tkwić problem zanim przystąpię do działania? Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam  :-tylko

Offline Jaroo132

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Odp: Niedziałające elektryczne tylne szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2018, 19:39:09 pm »
Witam forumowiczów.
Mam troszkę inny problem.
Pacjent Jaguar X-type 3.0 2001 r. Problem tkwi w prawej przedniej szybie. Przycisk zamykania szyby działa zarówno manualnie (podnoszenie i opuszczanie "po troszkę") jak i automatycznie jednak szyba nie domyka się do końca. Zostaje przerwa około 1 cm. Poza tym szyba podnosi się strasznie wolno w porównaniu do szyb pozostałych. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem i czy zna rozwiązanie tegoż problemu?
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Jaguar X-type 3.0 V6

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Niedziałające elektryczne tylne szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2018, 23:28:08 pm »
Pozostaje zdjąć boczek i patrzeć. Może linka się rozwarstwila
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Jaroo132

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Odp: Niedziałające elektryczne tylne szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2018, 17:34:32 pm »
Zdjąłem boczek jednak nie widzę żeby linka była rozwarstwiona. Mam jednak wrażenie, że jest troszkę luźna :/ W przyszłym tygodniu kot idzie na warsztat to się wszystkiego dowiem
Jaguar X-type 3.0 V6