Autor Wątek: X-type Światło wstecznego  (Przeczytany 1355 razy)

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
X-type Światło wstecznego
« dnia: Luty 05, 2018, 20:26:32 pm »
Witam,

Ostatnio mam problem z swiatłem wstecznego, załącza się raz na 10 prób. Dzisiaj zaskoczyło jak wyjeżdżałem z jakiś nierówności. Ktoś ma pomysł gdzie zerknąć ?

Skrzynia manual

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: X-type Światło wstecznego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2018, 23:17:00 pm »
Zacząłbym od czujnika

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: X-type Światło wstecznego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2018, 10:21:36 am »
No tak, tylko gdzie on jest ? na skrzyni, czy przy mieszadle w kabinie?

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: X-type Światło wstecznego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2018, 11:02:05 am »
Jest wkręcony do skrzyni, dokładnie Ci nie powiem lokalizacji, bo nie wiem jaka skrzynia, ale nie powinno być problemu ze zlokalizowaniem. Często też zdarza się, że to nie sam czujnik jest winny, ale przewód, najczęściej przy samej wtyczce do czujnika, miałem tak w innym aucie. Spróbuj włączyć zapłon, wrzucić wsteczny i poruszać wiązką lub kablem idącym do skrzyni, jeśli światło będzie mrugać, to znaczy, że kabel ma przerwę, a jeśli nie to dopiero wtedy wymieniać czujnik. Skoro światło zadziałało przy wyjeździe z nierówności to obstawiałbym wiązkę, bo na czujnik nie ma to wpływu, czy auto jedzie, czy stoi, czy są nierówności, czy nie na sam czujnik nie działają inne siły bo jest sztywno wkręcony w skrzynię i jak jest wrzucony wsteczny to jest wciśnięty, a jak nie to nie jest.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: X-type Światło wstecznego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2018, 15:56:02 pm »
Ja bym najpierw sprawdził wtyczkę przy żarówce, u mojej żony był podobny problem, na nierówności dopiero załączało sie prawe światło wsteczne, styki zaśnieżałe były...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19