Autor Wątek: Hamulce Polecicie?  (Przeczytany 1667 razy)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Hamulce Polecicie?
« dnia: Luty 01, 2018, 22:21:56 pm »
Panowie i mozliwe Panie
Mój X stoi w garażu zakużony i czeka na napływ gotówki. 1sze co kupie to opony już letnie. Następnie czas na hamulce. Po 15latach orginalnych tarcz czy czas na wymiane? Jaki moge kupic zestaw TARCZE + KLOCKI?? Ceny? Firmy? Co rok spalam klocki :)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2018, 12:22:58 pm »
Myślę, że ile ludzi tyle opinii. Jeden powie, że zestaw A jest super a drugi powie, że pogiął po po 1000-2000km. Osobiście jeżdżę na tarczach Brembo i klockach Ferodo, jeżdżą i hamują odpowiednio, nie biją, choć czasem klocek zapiszczy. Są złe opinie dotyczące tarcz Brembo, są złe dotyczące ATE, ludzie narzekają na Boscha - i człowiek głupieje, bo wszyscy na wszystko narzekają :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2018, 21:47:47 pm »
A może zmień sobie zaciski na takie od Focusa ST225 mk2.
I do tego jak dasz klocki sportowe Ferodo i nawet jakieś zwykłe tarcze i powinno hamować jak złoto...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2018, 22:27:51 pm »
W wolny wieczor przejrze ceny tych marek. Postanowilem byc cierpliwy skoro juz ponad rok Jag stoi w garazu..i osprzęglic go w najlepszy stuff

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2018, 11:01:23 am »
Ja teraz będę montował klientowi zestaw Ferodo
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2018, 14:32:55 pm »
Mi już dwóch mechaników poleciło klocki i tarcze Zimmermann, będę w najbliższym miesiącu wymieniać właśnie na takie i jak już założę to podzielę się opinią. Komplet z klockami kosztuje około 400zł, więc nie jest źle.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2018, 21:00:50 pm »
Odebrałem ostatnio samochód od mechanika i okazało się, że zapłaciłem niecałe 300zł z robocizną za wymianę tarcz i klocków przód. I pomyliłem się z nazwą firmy, nie zimmermann tylko denckermann, niby budżetowe tarcze i klocki,  ale już zauważyłem, że lepiej hamują niż brembo które miałem wcześniej, czasami nie warto przepłacać. Na początku się wystraszyłem, że założyli mi jakieś gówno, ale teraz, po kilku dni jazdy jestem mega zadowolony.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2018, 23:24:31 pm »
Lepiej hamują bo nowe, pedał bierze wyżej i stąd odczucie. Ciekaw jestem co będzie po 10 tys. Dla przykładu...klocki Textara czy właśnie Ferodo mają ponad 12 składników, inne markowe około 7-10. Z tanich chyba nasz polski Breck najlepszy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2018, 09:17:02 am »
Poprzednim razem przy wymianie całego kompletu na brembo nie odczułem takiej różnicy, choć nie wiem co było założone wcześniej, przy wymianie samych klocków brembo też nie było aż takiej poprawy jak przy ostatniej na budżetowe. Pojeździmy zobaczymy.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2018, 23:35:27 pm »
szkoda, że nikt nie pokusił się o zmierzenie drogi hamowania przed i po
Ja mam zakupione zaciski od Focusa ST i będę je wsadzał w jakiejś tam przyszłości, ale muszę je jeszcze doczyścić - bo chcę to zrobić dokładnie i dlatego jeszcze nie założyłem - i pomalować. Odciąga mi się to, ponieważ z powodu choroby jest to dla mnie trochę spore wyzwanie. W sumie, to chyba ze 2 lata temu wymieniałem już tarcze i klocki pod kątem zwiększenia skuteczności hamowania i jakąś poprawę wtedy osiągnąłem (mam założone tarcze Mikody nacinane i nawiercane i do tego klocki Red Stuff EBD. Moim zdaniem nie jest to idealna para we współpracy, bo klocki są raczej za twarde do tych tarcz i nie biorą jakoś super dobrze.
Do tych zacisków Focusa ST mam tarcze i klocki te, które były w komplecie (są prawie nówki - na tarczy nie ma nawet mikrometra rantu na zewnętrznej średnicy a klocki gruby jak nówki sztuki). Głównym atutem jest zwiększenie średnicy z 300 na 320mm, bo tarcze nie wiem jakiego są producenta (są tylko wentylowane jak w oryginale), a klocki są firmy dość budżetowej, o której nawet wcześniej nie słyszałem ,że robi klocki - Hella PAGID, ale na necie ma nawet spoko recenzje. Hella - znana firma, ale na pewno nie z powodu klocków...
Jak już będę przekładał heble na nowe, to poproszę brata, aby pomógł mi przeprowadzić test hamowania ze 100km/h i zamieszczę wyniki na forum...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Hamulce Polecicie?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2018, 00:42:45 am »
Pagid akurat to nie budżetówka. Jeden z głównych graczy na rynku, który produkuje też dla innych.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8