Autor Wątek: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300  (Przeczytany 1950 razy)

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 247
Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« dnia: Luty 13, 2018, 19:36:54 pm »
Witam, zastanawiam się nad wypolerowaniem górnej pokrywy silnika, gdzieś w internecie widziałem i całkiem nieżle to wygląda.
Panowie, co o tym sądzicie, ma to rację powodzenia i utrzymanie tego w ładnym stanie bez częstego czyszczenia?
Oryginalnie pod srebrną farbą jest jeszcze nałożony czarny podklad, czy da to względnie dobrze i w miarę szybko wypolerować?
Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pie¶ciæ w ka¿dej wolnej chwili! Ma konkurencjê.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2018, 21:10:11 pm »
Myślę, że po wypolerowaniu będzie konieczne czasami odświeżenie...  Jak z felgami.

Też się nad tym zastanawiam.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2018, 22:32:03 pm »
Obawiam się, że trzeba będzie odświeżać częściej...Sąsiedztwo wlewu oleju, może swoje zrobić.
Do tego opadające wygłuszenie maski, które w przedniej części trochę ociera może też póżniej rysować polerkę...lub ją docierac :-clap
Problem jest także w tym, że aby odświeżenie było wystarczające, trzeba byłoby polerować delikatnym papierem "na silniku", bez demontażu pokrywy, lanie wody za każdym razem przy elektryce, też nie będzie korzystne.Pokrywy nielakierowane w starych autach, kiedy aluminium się utleniło nie wyglądały ciekawie, ale w końcu nie były polerowane, więc w sumie nie wiem, czy się przy tym bawić.
Polerowałem felgi i wiem, że to żmudne zajęcie, ale liczę, że usprawnię i przyspieszę robiąc to w początkowej fazie mechanicznie.Stracę przy tym max 6-8 godz. zakładając polerkę także na pokrywie cewek/przy wypukłym napisie też trochę zejdzie/. Czy nie będzie to "tuningowanie" w starym stylu i po latach, ktoś będzie wytykał ten zabieg kosmetyczny, że auto wybiera się na konkurs bronxu?
W tym momencie nie mam wycieków oleju spod pokrywy, więc będzie potrzebna wymiana uszczelki na nową? I co może zaskoczyć przy demontażu?

... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pie¶ciæ w ka¿dej wolnej chwili! Ma konkurencjê.

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2018, 22:37:48 pm »
Pokrywa cewek jest przecież z plastiku, więc jak chcesz ją wypolerować? A zostawiona w oryginale chyba nie będzie wyglądać fajnie na tle wypolerowanej pokrywy zaworów.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2018, 22:58:57 pm »
A więc to czarne co się wytarło, to jednak plastik, nie zwróciłem na to uwagi, a faktycznie dekiel cewek z tego co pamiętam był dość lekki, jak swego czasu demontowałem przy okazji wymiany świec.
Jak już pisałem, widziałem w sieci, jak ktoś to zrobił i był efekt i chyba prawdopodobnie pojechał farbą w chromie ten element.
Jak znajdę zdjęcie to umieszczę.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pie¶ciæ w ka¿dej wolnej chwili! Ma konkurencjê.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2018, 23:29:52 pm »
Polerowane aluminium wymaga dużo żmudnej pracy, żeby je utrzymać w połysku. Oczywiście jakakolwiek chemia od razu powoduje wżery i traci się efekt.

Pozostaje pytanie, czy będziesz miał zapał? Zrobić polerowaną pokrywę jest łatwo. Utrzymać trudniej  8)

Pokrywa polerowana + osłona kolektora + kilka drobiazgów może fajnie wyglądać pod maską. Nieco w stylu starych silników XK.
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2018, 22:32:18 pm »
Masz rację Yoohas, latanie ze ścierką, dbanie, aby nic nie kapło i ponowna powtórna polerka co jakiś czas może być uprzykrzające...Na felgach przy delikatnym traktowaniu przejeżdzi się jeden sezon bez większego czyszczenia, przy pokrywie może być gorzej.
Ponadto pokrywa cewek malowana i poler pokrywy klawiatury może razem faktycznie nie przemawiać.
A myślałem, że spożytkuję trochę ten czas zimowych wieczorów w bardziej pożyteczny sposób.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pie¶ciæ w ka¿dej wolnej chwili! Ma konkurencjê.

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2018, 17:23:18 pm »
Wypolerowałem felgi, makabra ile się narobiłem, żeby dłużej trzymało prysnąłem lakierem bezbarwnym. Po zimie sól swoje zrobiła, po drugiej wygląda paskudnie.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2018, 17:35:32 pm »
Na pomysł jeżdżenia zimą na polerowanych felgach nie wpadłem jeszcze  ;D
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

Offline Zelek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2018, 11:14:53 am »
Podstawą przy takich zabiegach jest zachowanie czystości pozostałych elementów pod maską. Osobiście miałem polerke w xj40 i wystarczyło przed sezonem lekko odświeżyć, w x300 pokrywa jest prostsza także jak najbardziej do wykonania a silnik wygląda dużo lepiej. Co do pokrywy cewek to zawsze można ją zastąpić nierdzewką. Także pamiętajcie ogranicza nas tylko wyobraźnia ;)

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2018, 21:26:05 pm »
Co do pokrywy cewek to zawsze można ją zastąpić nierdzewką.
Co masz na myśli?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pie¶ciæ w ka¿dej wolnej chwili! Ma konkurencjê.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Wypolerowana pokrywa klawiatury w x300
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2018, 06:08:33 am »
Na pomysł jeżdżenia zimą na polerowanych felgach nie wpadłem jeszcze  ;D

A ja wpadłem. Nawet w dwóch autach, efekt wizualny dużo zależy od materiału z jakiego są zrobione. Przykładowo oryginalne fordowskie felgi RS z lat 80, które jeździły u mnie na Escorcie odswierzalem dopiero przy sprzedaży czyli po dwóch latach jazdy i dwóch lezakowania. Na accordzie mam felgi firmy RONDELL które są calorocznymi i praktycznie po każdym myciu używam pasty alluchrom lub podobnej bo szybko bledna, zwłaszcza zimą.

Na początku po doświadczeniach z Fordem byłem bardzo zdziwiony, teraz już przywyklem. To dodatkowe 10-15 minut do mycia auta.