Autor Wątek: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?  (Przeczytany 1922 razy)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« dnia: Luty 08, 2018, 11:19:03 am »
Trochę ulepszam audio fabryczne, mam zwykłe bez wzmacniacza. Pytanie o wygłuszenie, da się coś polepszyć w jagu w tej kwestii? Rozbierał ktoś boczki drzwi, jak to wygląda? Wygłuszenie wiem,że fabrycznie jest dobre, ale może da się lepiej :) Chciałem zamontować radio z gps, może wzmacniacz dodatkowy do tego i wygłuszyć drzwi lepiej.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2018, 11:54:54 am »
W boczkach drzwi nie ma żadnego wygłuszenia, u mnie są tylko takie zaślepki na te duże otwory ( są zaklejone )  Na pewno możesz je sobie obłożyć matami wygłuszającymi.
GO HARD OR GO HOME...

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2018, 14:16:06 pm »
to mnie zaskoczyłeś :)

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2018, 17:09:42 pm »
Muszę sprostować ! Przypomniało mi się, że jest wygłuszenie ! Taka ala pianka koloru siwego, ale uważam że wiele to ona nie pomaga i dodatkowe wygłuszenie jest jak najbardziej wskazane  ;D ;D Bo ona za dobrze nie przylega, tylko trzyma się na takim elastycznym kleju.
GO HARD OR GO HOME...

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2018, 17:58:15 pm »
polecam wygłuszyć i zmienić głośniki , jeśli ma się zestaw podstawowy to są zwykłe głośniki szerokopasmowe Forda.Wymieniałem w listopadzie .

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2018, 23:10:12 pm »
Tak o głośnikach też myślę w przyszłości zmienić, tylko jak poradziłeś sobie z dystansami? Jakie głośniki kupowałeś?

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.283
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2018, 00:22:26 am »
Przy wygłuszeniu drzwi warto kupić materiały z wyższej półki.

O ile na podłogę, dach, czy przegrodę można położyć coś tańszego, o tyle na drzwi wziąłbym towar wysokiej jakości.

Po pierwsze, słabsze maty mogą się odkleić i blokować ruch szyby.
Po drugie, tanie maty są ciężkie i mogą powodować opuszczanie drzwi.

Jeśli ma być dobrze to trzeba okleić matą zewnętrzne poszycie (cholernie upierdliwa robota, mało miejsca), następnie "zamknąć" wszystkie otwory od strony tapicerki - również matą.

Na to dajemy piankę - grubość zależy od miejsca. Ja dodatkowo oklejam boczek od środka. I składamy.

Inna sprawa, że moim zdaniem efekty wygłuszania drzwi bywają wątpliwe. Jeśli ma pomóc przy audio - pewnie więcej da odseparowanie głośników.

Jeśli chodzi o wyciszenie hałasu z zewnątrz - to moim zdaniem i tak najsłabszym ogniwem jest szyba. A najlepsze efekty uzyskiwałem i tak oklejając nadkola i przegrodę.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2018, 10:12:47 am »
Zgadzam się z przedmówcami - na drzwiach jest w jednym miejscu cienka warstwa wygłuszenia. Ja u siebie użyłem porządnych mat wygłuszających - należało wprowadzić maty przez niewielkie otwory technologiczne i przykleic je do zewnętrznej warstwy drzwi, następnie zakleić otwory technologiczne matami. Ja do tego przkleiłem grubą piankę dźwiękoizolacyjną do boczka. Zgadzam się również co do potrzeby zamontowania lepszych głośników - fabryczne są strasznie cienkie. Nie zgodzę się jednak co do efektów - po wygłuszeniu dźwięk jest czystszy, a największa poprawa jest dla niskich tonów (basy) - już nie chrzęszczą :)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2018, 11:45:50 am »
dzięki za wypowiedzi, mam pytanie do was jeszcze - jakie głośniki pasują i czy trzeba jakieś dystanse dobierać?

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Poprawa Audio - Wygłuszenie drzwi?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2018, 14:36:20 pm »
ja zmieniałem z przodu na zestaw odseparowany 165mm i bedą potrzebne dystanse do przejścia z rozmairu forda 6x5 cala

https://carhifi24.pl/rtv-i-agd/sprzet-car-audio/glosniki/dystanse/dystanse-mdf-165mm-ford-focus-mondeo-fiesta-puma.html