Autor Wątek: zaczarowany X308 - problem z odpaleniem  (Przeczytany 1197 razy)

Offline czaber1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
zaczarowany X308 - problem z odpaleniem
« dnia: Luty 07, 2018, 13:03:50 pm »
Witam serdecznie,
Pierwsze mrozy i problem z otwarciem szyby kierowcy. Skończyło się na niedziałającej szybie i szyber (pomyślałem że bezpiecznik - wymienię później), dwa dni później tj. dziś zaparkowałem auto na kilka minut (nawet go nie zamykałem) - przekręcam zapłon - wszystko jest OK, przekręcam dalej chcąc odpalić - zero reakcji, kontrolki jak się świeciły tak świecą, a rozrusznik milczy.

Pomijam ile nerwów i czasu trwało szukanie usterki, ale gdy się już poddałem na sam koniec odłączyłem akumulator i ....

Szyba działa, szyber działa, auto odpala bez problemu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać ?

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: zaczarowany X308 - problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2018, 13:12:17 pm »
Mi też szyba przymarzła wczoraj a problem z milczącym rozrusznikiem czasami sie pojawia. Przekrece zapłon, wszystko elegancko sie zapali a jak próbuje odpalic to cisza. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu odpala bez problemowo. Czasami mi sie to pojawia.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: zaczarowany X308 - problem z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2018, 13:38:58 pm »
Moze czujnik zmiany dzwigni biegów. Jak nie wskoczy na swoje miejsce dobrze to tak wlasnie sie dzieje, szczegolnie jak jest zimno. Wystarczy przerzucic z P na D i z powrotem i zazwyczaj jest ponownie ok.

Offline czaber1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: zaczarowany X308 - problem z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2018, 20:56:59 pm »
Zmieniałem z P na D itp,
Dopiero odłączenie aku pomogło i dlaczego po tym zaczęła działać szyba ?
Fajnie ze wszystko chodzi, ale trochę niespokojnie się jeździ myśląc ze może się to powtórzyć.