Autor Wątek: Jaki olej do silnika  (Przeczytany 9248 razy)

killer666

  • Gość
Jaki olej do silnika
« dnia: Maj 16, 2009, 22:00:30 pm »
Jak w temacie . nie mam pojęcia jakim olejem wcześniej był zalany. Przebieg wg licznika to 220000 ale jako że to przeszczep z angola to nie wiem czy to mile czy kilometry.

peres20

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2009, 01:45:43 am »
Witaj kolego , ja mam autko z niemiec i na cyferblacie nabite 168000 mil, skąd mam pewnosc?.. poniewaz mam ksiązke serwisowa i tam jest wbijane w kilometrach a ostatni serwis jest przy 200000km;)
takze zalezy skad masz ten samochodzik. Co do oleju to mysle ze półsyntetyk bedzie ok :-V. napewno mu nie zaszkodzi poniewaz ten olej nie ma az tak duzych wlasciwosci czyszczacych.Tak ze nawet jak byl zalewany mineralem to nie powinien mu zaszkodzic. Ja osobiscie jezdze XJ40 4.0 na połsyntetyku . jest ok.polecam i pozdrawiam :-super

killer666

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2009, 21:18:19 pm »
Jakiej firmy olej lejesz?

naughtycat23

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2009, 15:25:55 pm »
Ja polecam oleje Motula WEDLUG WIELU NAJLEPSZE DOSTEPNE OLEJE NA RYNKU  :-V

peres20

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2009, 21:31:58 pm »
ja osobiscie jezdze na volvoline dura blend no na lepszy nie miałem kasy na dana chwile , no i oczywiscie 10w40 :-V. pozdrwiam.

autoklima

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2009, 10:43:04 am »
do poloneza

qbaty

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2009, 10:58:07 am »
O oleju Lotos pisał kiedyś Luqasek:
Ja w swoim x300 3.2 rocznik '96 mam przy przebiegu 142 tysiące zalany olej półsyntetyczny Mobil1 10W-40 i byłem już w Sandomierzu we wrześniu oraz na Słowacji i od wlania go zrobiłem samochodem prawie 3 tysiące km i nie stwierdziłem ubytku oleju. Co do jakości olejów LOTOS  ;D otóż jestem studentem Politechniki Gdańskiej i miałem dwa semestry laboratorium z przedmiotu "Paliwa, oleje i smary" i z naszych badań (a badaliśmy różne oleje znanych marek) Lotos definitywnie wypada najsłabiej, zwłaszcza w teście w tzw. aparacie czterokulowym gdzie poprostu bada się jakość filmu olejowego i granicę nacisku przy jakim dojdzie do zatarcia, a więc odradzam ten olej.  :-tylko

peres20

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2009, 17:16:02 pm »
no raczej ;D. lotos to olej do starych zynchow!!! ma chlopak racje :-V

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2009, 18:02:54 pm »
Klasa oleju się liczy.
Lałem shella, lałem quaker state - butelka mi się podoba, po za tym jest o czym pogadać z chłopakami na stacji, opowiadając o wyższości nad castrolem... - generalnie podnosisz maskę i jest szacun ;)
Castrol edge - cholera mieli fajną reklamę.
Teraz mam mobil 1, za chwilę mam zrzucaną głowicę na porting i uszczelnienie, więc pewnie będzie jakiś Quaker State ;) - jednak efekt przy podniesionej masce i plakietce Quaker State - robi wrażenie ;)
10w40 - dobrej klasy lepkości/jakości i będzie OK

tutaj trochę wiedzy na temat olejów, nie wiem na ile obiektywnej ale dającej do myślenia. :)
http://www.autokacik.pl/oleje/oleje.html
www.dynotech.pl/Artykuly/OLEJE.DOC

killer666

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2009, 22:19:53 pm »
Chcę wlać Castro Magnatec 15w40 ma ktoś jakieś doświadczenia z tym olejem?

peres20

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2009, 01:56:52 am »
ja osobiscie nie jezdzilem nigdy na castrolu, ale z tego co słyszalem od kolegow z branzy to mieli przypadek zatartego turba w toyocie landcruiser , auto miała rzeczywisty przebieg 90tys km. fachowiec od turbo sprezarek powiedzial zdecydowanie ze w toyocie nie jest normalnie mozliwe zeby turbo zatarło sie przy takim przebiegu,tak ze nie wiem, ale mysle ze nie powinien mu zaszkodzic :-V

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2009, 09:03:37 am »
a co ma olej do zakatowanej turbosprężarki w Landcruiser????

peres20

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2009, 01:20:45 am »
widocznie cos ma , przeciez turbo jest smarowane olejem z silnika. w sumie zalecane jest aby po jezdzie szczegolnie na wyzszych obrotach odczekam chwilke zeby autko pochodziło na wolnych obrotach, az sie turbo przesmarujei dopiero gasic motor, wiec jakosc oleju chyba tutaj odgrywa dosc powazna role ??????. :-wstyd. ale ja bron Boże nie odradzam tego oleju;p.sam miałem wlac do kota , ale zdecydowałem sie na volvoline :-za.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2009, 11:04:15 am »
Katowanie zimnego, Katowanie zimnego w terenie, Katowanie w terenie w KURZU, po katowaniu od razu off.
Generalnie zasada jest prosta. Jakby coś było ekstremalnie do bani to ludzie by o tym pisali na forach jak głupi w każdą stronę i każdy by o tym wiedział. ( tak jak z pewnymi modelami telefonów komórkowych) skoro nie piszą, to znaczy, że jest w miarę porównywanie :)
pozdrawiam
KRISS

Chris

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2009, 12:33:45 pm »
....witam.ja osobiście do silnika wXJ40 leje Castrol-a 10w40,i jest całkiem nieżle...pzdr.