Autor Wątek: 3.0 D nie mogę zgasić silnika  (Przeczytany 4136 razy)

Offline Strzykaa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
3.0 D nie mogę zgasić silnika
« dnia: Styczeń 30, 2018, 11:17:27 am »
Witajcie. Posiadam jaguar XF po lifcie z 3.0d 245KM. Od dłuższej chwili wywala mi komunikaty "restricted performance", "DSC not available" i "engine systems fault". Wszystko spoko, zjechałem i tadam nie mogę zgasić silnika. Przy każdorazowej próbie zgaszenie (normalne kliknięcie, dłuższe przytrzymanie) samochód pika i dodatkowo wyświetla "engine systems fault". Ktoś miał podobny problem ? Auto w ogóle nie reaguje na przycisk start stop nawet na chwilę nie "przygasa" silnik. Silnik pracuje równo, obroty 750, skrzynia poprawnie. Jak go teraz zgasić ?!

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2018, 11:54:24 am »
Może odciąć paliwo wyłącznikiem uderzeniowym, tylko trzebaby w niego czymś przywalić  ??????
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Strzykaa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2018, 11:59:16 am »
Pomysł dobry jednakże trochę desperacki. 😀 Jestem umówiony na 13 na podłączenie pod komputer może po skasowaniu błędów uda się zgasić i pomyślimy co dalej. Na razie sobie jeżdżę póki jeszcze jedzie ...  już 3,5h to i jeszcze godzinę wytrzyma

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2018, 12:09:59 pm »
Wesołej podróży!Dotychczas problemem bywało odpalenie,ale czasy się zmieniają ;D  Ja bym próbował odciąc mu powietrze i zdławić potwora...

Offline Strzykaa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2018, 13:39:36 pm »
Został podłączony pod kompa. Jedyny błąd to błąd właśnie tego guzika start stop. Po skasowaniu błędu auto dalej nie chce się zgasić. Próbujemy dostać się do centralnego panelu i odłączyć cały ten elektryczny segment.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.074
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2018, 14:53:20 pm »
W Mercedesie 124 diesel był gaszony przez ssak, który zabierał powietrze i wtedy silnik gasł. Jeśli to ssanie padło, to był w silniku czerwony przycisk STOP, który pozwalał zgasić auto. Próbowałem coś takiego znaleźć dla Twojego jaga, ale nic nie ma w google. Może rzeczywiście przycisk nie styka  ??????

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2018, 15:05:32 pm »
powypinajcie wtyczke z pompy wysokiego ciśnienia albo z wtryskiwaczy i zgaśnie

Offline Strzykaa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2018, 17:16:58 pm »
Dziękuję koledzy za podpowiedzi. Ogólnie udało nam się udusić kota szmatami 😂 zdemontowaliśmy środkowy panel. Rozlaczyliśmy, sprawdziliśmy i wciąż ten sam problem, te same komunikaty. Oczywiście odpalić już też się nie da. Na dzień dzisiejszy elektronik zabrał komputer żeby wgrać na nowo soft. Obstawiamy też iż mógł paść immobilizer także może jutro uda się ściągnąć kogoś kto postara się sprawdzić immobilizer. Ogólnie konsultowałem problem z serwisami jagura i żaden serwis nie zarejestrował jeszcze takiego problemu i rozkładają ręce. Jak już go naprawimy to podzielę się z wami co poszło i jak to naprawić. Na pewno jest to coś z elektryką bo sam silnik i osprzęt chodzi idealnie. Do usłyszenia 😀

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.074
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2018, 09:32:34 am »
Info z TOPIX
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Strzykaa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2018, 09:41:49 am »
Dzięki rmazurek ! Podesłałem już to info do elektryka mam nadzieję, że to dużo pomoże w naprawie. Na razie sprawdzony został komputer i jest on w 100% sprawny. Idziemy z naprawami dalej. Mam nadzieję że szybko uda się znaleźć winowajcę całego zamieszania. 😀

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2018, 18:45:03 pm »
Podoba mi się to info z TOPIX!
Pokazuje jak 3 obszerne sposoby napisać "wymień wyłącznik" :)

A co do problemu to skoro nie dało się zgasić (brak reakcji na wciskanie przycisku) a teraz nie da się odpalić (brak reakcji na wciśnięcie przycisku) to może padł sam przycisk?
A można włączyć zapłon bez uruchamiania silnika?
Czy tam jest szyna CAN czy to 'zwykły' guzik?

Warto by sprawdzić czy sam przycisk jest sprawny elektrycznie a następnie przewody, które idą do niego.

Offline Strzykaa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2018, 23:32:09 pm »
Witajcie. Pierwsze co sprawdziliśmy to przycisk. Był sprawny w 100%. Udało się znaleźć usterkę. Padł immobiliser (szok bo tego po objawach się nie spodziewałem). Szybka naprawa i kot przestał wypluwać błędy. Mało tego wróciła mu zdolność odpalania i gaszenia silnika 😀 na razie walczymy jeszcze z jednym błędem (coś z ciśnieniem na wydechu o ile dobrze pamiętam) i nie wyrzuca żadnego komunikatu na ekran ale stracił kopyto i jest zamulony. Po podłączeniu komputera wypluł właśnie komunikat o ciśnieniu na wyjściu. Rozwiążemy ten problem Jag znowu wróci na drogi. 😉

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2018, 09:10:11 am »
Faktycznie, to nawet logiczne, że bez immobilizera nie można unieruchomić auta  :-gwizd :-clap :-chyt :-tylko
Bez nawigacji pewnie nie da się skręcać :D

Dobrze, że udało się dojść co było nie tak.  :-super
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline agulek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 D nie mogę zgasić silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2024, 22:31:07 pm »
Witajcie. Pierwsze co sprawdziliśmy to przycisk. Był sprawny w 100%. Udało się znaleźć usterkę. Padł immobiliser (szok bo tego po objawach się nie spodziewałem). Szybka naprawa i kot przestał wypluwać błędy. Mało tego wróciła mu zdolność odpalania i gaszenia silnika 😀 na razie walczymy jeszcze z jednym błędem (coś z ciśnieniem na wydechu o ile dobrze pamiętam) i nie wyrzuca żadnego komunikatu na ekran ale stracił kopyto i jest zamulony. Po podłączeniu komputera wypluł właśnie komunikat o ciśnieniu na wyjściu. Rozwiążemy ten problem Jag znowu wróci na drogi. 😉

Cześć,
w jaki sposób zweryfikowałeś, że nie ma problemu z przyciskiem?
Będę wdzięczna za info.