Autor Wątek: Centralny zamek  (Przeczytany 3292 razy)

magic

  • Gość
Centralny zamek
« dnia: Maj 16, 2009, 19:26:09 pm »
Witam forumowiczów. Mam problem z cetralnym zamkiem zaczął szwankować. Tylne lewe drzwi zamykają/otwierają się kiedy chcą i czasami po automatycznym zaryglowaniu zamków gdy wrzucę bieg, nie można otworzyć drzwi od wewnątrz za pomocą klamki co mnie bardzo denerwuje zwłaszcza gdy dojadę na miejsce zgaszę silnik i chcę wysiąść. Muszę wtedy na nowo go odpalić i użyć przycisku otwierającego zamek. Wygląda to tak jakby jaguś nie chciał żebym go zostawiał  :). Od czego zaczelibyście szukanie przyczyny? Wielkie dzięki.

maxdzax

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2009, 21:06:20 pm »
W moim dzagu jest podobnie mianowicie. Odpalam silnik wączam bieg rygluje sie automatycznie dodatkowo tylne dzwi prawe i lewe maja zabezpieczenie anti child i nie otworzy sie z wewnatrz jesli funkcja wallet jest właczona, jest to poto aby dziecko ci nie otworzyło dzwi w trakcie jazdy z np predkoscia 150. dlatego radze najpierw sprawdz czy masz właczoną funkcje wallet, wyłacz ja i dzwi powinny działać. dodatkowo pytanmie czy masz orginalnego pilota? Bo miałem ten sam problem gdy miałem tylko sam kluczyk bez pilota...

magic

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2009, 08:20:33 am »
Nie, to nie to bo to moje drzwi kierowcy nie chcą się otworzyć, a nie tylnie. Poza tym z tego co wiem to funkcja vallet służy do zabezpieczenia bagażnika a nie tylnych drzwi (np. oddając samochód do warsztatu dajesz mechanikowi kluczyk serwisowy wciskasz przycisk vallet i mechanik nie dostanie sie do bagażnika). Pilota mam oryginalnego.

magic

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2009, 09:02:47 am »
aaa no i co ciekawe, że raz jest wszystko OK a innym razem znów szwankuje

magic

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2009, 16:17:09 pm »
Zgodnie jak mi poradziłes Radziu zdjołem tapicerke drzwi, przeczyściłem styki w kostce i psiknołem wd 40 działało aż do wczoraj i znów zaczął szwankować wygląda na to, że to był tylko zbieg okoliczności, że działał. Dzisiaj rozkręciłem na nowo problem był w sterowniku (tak mi się wydaje, że to tak się nazywa to czarne pudełko z całym mechanizmem do którego idą kable) naprawiłem i cały uradowany chciałem zamknąć samochód a tu nic. Problem teraz jest z bagażnikiem  :-zly nie mogę go otworzyć przyciskiem tylko kluczykiem a jak przekręce stacyjke zapala się kontrolka otwartego bagażnika (mimo, że jest zamknięty)  :-K Błagam niech mi ktoś podpowie co mogłem uszkodzić bo nie mogę teraz zamknąć jagusia  :-K  :-K  :-K   

magic

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2009, 16:27:05 pm »
P.S. bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i są OK chyba, że są gdzieś jeszcze bo ja wiem tylko o tych pod kanapą i w bagażniku

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2009, 19:35:00 pm »
Nie, to nie to bo to moje drzwi kierowcy nie chcą się otworzyć, a nie tylnie. Poza tym z tego co wiem to funkcja vallet służy do zabezpieczenia bagażnika a nie tylnych drzwi (np. oddając samochód do warsztatu dajesz mechanikowi kluczyk serwisowy wciskasz przycisk vallet i mechanik nie dostanie sie do bagażnika). Pilota mam oryginalnego.
radze dac mechanikowi ktory robi serwis wszystkie klucze on musi sprawdzic akumulator jak rowniez opone zapasowa.
 klucz Vallet jest dla osób odprowadzających lub doprowadzających auto z parkingu, myjni itp
( albo dla meza lub zony :-hehe)

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2009, 19:45:13 pm »
Problem teraz jest z bagażnikiem  :-zly nie mogę go otworzyć przyciskiem tylko kluczykiem a jak przekręce stacyjke zapala się kontrolka otwartego bagażnika (mimo, że jest zamknięty)  :-K Błagam niech mi ktoś podpowie co mogłem uszkodzić bo nie mogę teraz zamknąć jagusia  :-K  :-K  :-K   
sprawdz wiazke kabli ktore idą od srodka auta (w bagażniku )do klapy .podczas otwierania i zamykania klapy przewody w tym miejscu pekają i prądu nie przewodzą.
druga sprawa to wylącznik przy tylnej klapie czasami pęka (plastyk) i pokazuje ze klapa jest otwarta

magic

  • Gość
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2009, 19:06:19 pm »
Dzięki Jarek za sugestie gdzie szukać. Ja bym pewnie znowu zaczął rozkręcać drzwi (bo bądź co bądź to w trakcie naprawy centralnego zamka tych drzwi bagażnik się popsuł) i się denerwował nie mogąc znależć przyczyny. Rzeczywiście problem był w kablach w bagażniku, a dokładniej w jedej z kostek, przeczyszczone złącza w kostce trochę wd-40 i wszystko działa jak należy  :-thank