Autor Wątek: Low Temperature Outside  (Przeczytany 3027 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Low Temperature Outside
« dnia: Styczeń 14, 2018, 21:31:21 pm »
Czy jest jakiś sposób, żeby wyłączyć to dziadostwo, które wyskakuje mi przy każdym uruchomieniu auta ? W końcu czuję, że na zewnątrz pizga, nie potrzebuje przypomnienia....
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Racoon

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2018, 21:44:44 pm »
Też chciał bym wiedzieć, jak oglądają jaga znajomi, to pytają co to za błąd mi wyskoczył ta śnieżka  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 11:23:38 am wysłana przez MicGin »

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2018, 22:39:59 pm »
W normalnym aucie takie coś wyskakuje tylko w okolicach zera stopni (0-4st.) i ma to informować bardziej o gołoledzi. Ale to, że Jaguar to nie jest normalnym autem wie każdy z Nas  :-tylko

Wsiadam rano do auta, pizga niemiłosiernie, minus dwieście trzydzieści stopni, prawie zero bezwzględne, rąk nie czuję a ten mnie informuje, że na zewnątrz zimno. No serio ????
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:22:53 am »
Nie przesadzajcie, czasem się może przydać. Przykładowo wyjeżdżam z garażu gdzie jest +10 i nagle podczas jazdy zapala się żółta dioda (wtedy zawsze ciśnienie się podnosi - na pewno jakieś "restricted performance" ) i przypomina, że może być zimno.

Ale fakt faktem nie musi tego robić non stop, zasłaniając wszelkie inne funkcje komputera.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:28:18 am »
Tu bardziej chodzi o to, że jak jesteś w trasie i temperatura spadnie poniżej 4 stopni to na drodze mogą już powstawać, albo jeszcze się utrzymywać oblodzenia, dlatego jest ostrzeżenie. W innych autach miałem tak, że temperatura zewnętrzna mrugała jeżeli spadła poniżej 3-4 stopni, ale jag ma wyświetlanie temperatury zewnętrznej nisko, to pojawia się kontrolka na liczniku. Jak jest minus milion to dla człowieka jest oczywiste, że jest na minusie, ale jak temperatura jest około 0 to trudno jest odczuć czy jest -1 czy 3 a na drodze robi to różnicę. U mnie wyskakuje tylko śnieżka koło zegarów, a na wyświetlaczu nie ma żadnego tekstu, może da się to jakoś zmienić komputerem diagnostycznym, w espace iv można zmienić praktycznie wszystko, nawet wyłączyć wyświetlanie kontrolki niezapiętych pasów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 08:32:19 am wysłana przez CapaBB »
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:40:07 am »
Wiem po co to jest, i właśnie włącza się gdzieś przy +4C.
Jak wyjeżdżasz z garażu to nie masz pojęcia ile jest, chyba że wcześniej sprawdzisz.
Rano mogło być minus milion, a jak słońce pogrzało to +5.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2018, 10:57:15 am »
Każdy wie po co to jest, ale trochę niefortunnie to rozwiązali. Raz, że zasłania inne odczyty a dwa, że choćby było minus 50 to i tak będzie wyło i informowało. Da radę to jakoś diagnostykiem wyłączyć ? Zdarza się, że do auta wsiadam 10 razy dziennie robiąc bardzo krótkie trasy. No i trochę mnie to denerwuje jak co 10 minut dostaję info o niskiej temperaturze...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2018, 18:59:47 pm »
U mnie tylko wyświetla śnieżkę między zegarami bez komunikatu na wyświetlaczu. Inne komunikaty wyświetlają się normalnie. Nienormalne byłoby jakby przy minus 50 nie sygnalizował o niskiej temperaturze. Przez to, że wyświetlacz temperatury jest na tyle daleko od licznika i lini wzroku kierownicy, że musieli wymyślić coś przed oczami kierowcy. Po mojemu śnieżka wystarcza, a dodatkowy komunikat jest zbędny i cieszę się, że go nie mam.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:33:01 pm »
U mnie natomiast nie ma śnieżynki. Zaraz po uruchomieniu auta wyświetla się omawiany komunikat na wyświetlaczu komputera pokładowego i po 10 sekundach znika ;-) Jest tak za każdym razem jak temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 3 lub 5 stopni (nie pamiętam w tej chwili).

Może być tak, dlatego że jest to wersja skandynawska Jaga ? A może ktoś wymontował już żaróweczkę kontrolki ? :-P

Offline S123

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:55:01 pm »
Po co?  Wystarczy SDD zmienić. 

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:55:39 pm »
rrrobson, sposób wyświetlania zależy od rocznika. Jeśli się nie mylę to u Ciebie naciśnięcie przycisku reset na chwilę, powoduje wyłączenie tego komunikatu do następnego odpalenia/kolejnego spadku temp.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:03:47 pm »
Model z 05` i również estetyczna śnieżynka.
Choć 4 stopnie to lekka przesada (IMO). Np. Volvo mam 2 stopnie i  wydaje się to zasadne.
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:54:48 pm »
rrrobson, sposób wyświetlania zależy od rocznika. Jeśli się nie mylę to u Ciebie naciśnięcie przycisku reset na chwilę, powoduje wyłączenie tego komunikatu do następnego odpalenia/kolejnego spadku temp.

Dokładnie jest tak jak mówisz. Rocznik auta to 2003.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:17:49 pm »
rrrobson, sposób wyświetlania zależy od rocznika. Jeśli się nie mylę to u Ciebie naciśnięcie przycisku reset na chwilę, powoduje wyłączenie tego komunikatu do następnego odpalenia/kolejnego spadku temp.
Potwierdzam! Każde odpalenie, czy to przy 4 stopniach, czy to przy -50 wywołuje komunikat, który sam nie ginie, dopóki się go nie zresetuje przyciskiem.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Low Temperature Outside
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:06:43 am »
Mi gaśnie zaraz po ruszeniu, więc uciążliwe nie jest - specjalnie dzisiaj rano testowałem