Autor Wątek: Paląca się kontrolka rezerwy paliwa  (Przeczytany 1400 razy)

Offline stepek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Paląca się kontrolka rezerwy paliwa
« dnia: Styczeń 14, 2018, 11:10:05 am »
Szanowni forumowicze,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Jaguara S-Type 3.0 benzyna z 2002 r. Od jakiegoś czasu mam pewien problem, którego póki co nie mogę zdiagnozować.

Cała rzecz tyczy się kontrolki rezerwy paliwa. Otóż pali się ona światłem ciągłym niezależnie od tego czy poziom paliwa w baku jest już tak niski, że wskazuje na zapas rezerwy, jak również przy zatankowanej każdej ilości paliwa z pełnym bakiem włącznie. Dodam, że wskaźnik poziomu paliwa pracuje bez zarzutu, wskazując każdą najdrobniejszą zmianę poziomu paliwa w baku.

W związku z powyższym, czy ktoś z Was miał z czymś podobnym do czynienia, albo zna źródło problemu?

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Paląca się kontrolka rezerwy paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:38:20 pm »
Myślę że gdzieś się kabel od rezerwy zwarł do masy. Proponuję przejrzeć wiązkę przy zbiorniku lub dalej.
Pozdrawiam
 jcpf-animated

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Paląca się kontrolka rezerwy paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:09:47 am »
Moga byc same pływaki w zbiorniku , wiązka do REM ,a może nawet sam licznik. http://www.jagrepair.com/Default.htm tu znajdziesz wszystkie schematy.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline stepek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Paląca się kontrolka rezerwy paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2018, 14:55:09 pm »
Dziękuję za cenne rady! Postaram się sprawdzić te czynniki, o których piszecie i dam znać o wynikach szukania powodu wystąpienia usterki.

Pozdrawiam.