Autor Wątek: Prawy spryskiwacz lampy - dziwny problem  (Przeczytany 833 razy)

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Prawy spryskiwacz lampy - dziwny problem
« dnia: Styczeń 11, 2018, 21:28:13 pm »
Witam

Pomóżcie proszę bo ja już ręce rozkładam - z dnia na dzień nagle przestał działać prawy spryskiwacz lampy. Co ciekawe wysuwa się więc ciśnienie i płyn dochodzi natomiast już nie pryska. Wyjąłem dyszę i wygląda na drożną ale dla pewności kupiłem cały spryskiwacz sprawny i podmieniłem dyszę. Oczywiście nie pomogło  :- pojecia - wysuwa się ale płyn już nie leci. Jeśli do prawego spryskiwacza zamontuję dyszę z lewej strony to działa ale prawa z lewej już nie. Wydaje mi się, że w dyszach są jakieś zaworki zwrotne (widać gumkę i sprężynkę) i ten z prawej ma wyższe ciśnienie otwarcia dlatego nie działa z lewej strony bo tam jest dłuższy wężyk. Na dowód mojej tezy lewy da się "przedmuchać" ustami, a na prawy już nie mam tyle pary. Pozostaje tylko jeszcze kwestia tego, że na prawy idzie zbyt małe ciśnienie - wystarczające na wysunięcie dyszy ale już płynu przez jej zaworek nie popchnie ? Teraz to już chyba tylko zdjęcie zderzaka mnie czeka bo być może coś się przytkało przy samym spryskiwaczu. Nie są mi jakoś niezbędne ale skoro są to mają działać - póki co wyjąłem bezpiecznik od pompki i czekam na lepsze warunki do zdjęcia zderzaka.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001