Autor Wątek: Emblemat na maskę x-type  (Przeczytany 1826 razy)

Offline PanSlawek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Emblemat na maskę x-type
« dnia: Styczeń 02, 2018, 23:18:50 pm »
Cześć,
Właśnie stałem się dumnym właścicielem X-type. Niestety poprzedniemu właścicielowi upiłowali znaczek (montowany w okrągłej podstawie, nie w łezce) i został paskudny kikut. Trochę szkoda mi montować kotka, bo u mnie w okolicy kradną takie rzeczy, a poza tym znalazłem tylko te na podłużnej podstawie i będzie ślad po starym.
Jaki emblemat zamontować żeby wyglądało to w miarę dobrze? A może ktos podpowie jaki growler jest oryginalnie w X-type(mam 2007)?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Emblemat na maskę x-type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2018, 02:43:15 am »
 :-gwizd
Oryginalnie to w Europie nie ma żadnego, bo jest zabroniony ze względów bezpieczeństwa pieszego. A u Ciebie ktoś może nieoryginalny sobie dopasował i to chyba z jakiegoś innego modelu, bo wersja amerykańska miała właśnie taki w łezce i jest on podciągany na sprężynie i takim sposobem jest możliwość odwrócenia kota "tyłem do przodu".
Ogólnie jeżeli kradną takie rzeczy, to nie ma co kusić losu, bo jeszcze Ci maskę uszkodzą następnym razem. Ja raczej poszukałbym jakiegoś znaczka płaskiego o średnicy zakrywającej tą okrągłą podstawę i po zdemontowaniu pozostałości tego co zostało po odpiłowaniu nakleiłbym ten znaczek na maskę i gitara...
Ale rób jak chcesz, może ktoś coś innego doradzi...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Emblemat na maskę x-type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:16:22 am »
Statuetka na sprężynce jest dozwolona w Europie. Nie wolno montować kotka przykręcanego na sztywno, śrubkami do maski. Statuetka na okrągłej podstawce jest trudno dostępna i dosyć droga (wykonanie specjalne :) )
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline PanSlawek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Odp: Emblemat na maskę x-type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2018, 11:00:21 am »
Wygląda to tak jak w załączniku. Nie szukam figurki, o tych już wiem wszystko. Szukam płaskiego emblematu w to miejsce i liczyłem na podpowiedź jakiego użyć.
Na Allegro znalazłem taki:
http://allegro.pl/jaguar-xf-xfr-xj-znaczek-emblemat-logo-i6680059266.html#thumb/2

Ale może coś lepszego ktoś podpowie?


Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Emblemat na maskę x-type
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2018, 17:07:28 pm »
Odnośnie tych leaperów z okrągłą podstawą, to takie były stosowane przez tunera firmę ARDEN, ale podejrzewam, że cena byłaby jak za zboże, bo Arden niesamowicie się ceni.
O... nawet mają jeszcze w ofercie!!!
Ale ta cena!!!
DOBRE, DOBRE!!!
http://shop.arden.de/jaguar/x-type/x-type-ab-2001-2009/exterieur/arden-jaguar-kuhlerfigur.html
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black